PISA: Příklady úloh z finanční gramotnosti

čtvrtek 8. března 2012 ·

Česká školní inspekce zveřejnila příklady úloh z finanční gramotnosti. Tyto úlohy se objevily v pilotním šetření v roce 2011 a nebudou již dále používány pro účely testování PISA.4 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
9. března 2012 v 8:40  

Na hloupou otázku, hloupá odpověď. Pokud jsou i ostré otázky sestavovány podobným způsobem, pak celé testování je k ničemu, jsou to vyhozené peníze. Jak můžete testovat nejednoznačná zadání jednoznačnými odpověďmi? Dostačujícím příkladem je úloha NALÉHAVÉ VÝDAJE. Chtěl bych se také stát dobře placeným odborníkem na takové otázky. Na koho se mám obrátit?

Anonymní řekl(a)...
10. března 2012 v 12:58  

Finanční gramotnost je, stejně jako čtenářská, naprostý nesmysl.

Anonymní řekl(a)...
14. března 2012 v 11:42  

Hmm,
nevidím žádnou nejednoznačnost u otázky naléhavé výdaje...
Jediný naléhavý výdaj je platba nájmu a přesně to se očekává i v hodnocení...

Anonymní řekl(a)...
Na hloupou otázku, hloupá odpověď. Pokud jsou i ostré otázky sestavovány podobným způsobem, pak celé testování je k ničemu, jsou to vyhozené peníze. Jak můžete testovat nejednoznačná zadání jednoznačnými odpověďmi? Dostačujícím příkladem je úloha NALÉHAVÉ VÝDAJE. Chtěl bych se také stát dobře placeným odborníkem na takové otázky. Na koho se mám obrátit?
9. března 2012 8:40

Anonymní řekl(a)...
14. března 2012 v 11:51  

Celkem stupidní - jednoduché.
Jednoduché je to i pro moje devítileté děti.

Nechce se mi ani věřit, že by tohle někdo nezvládnul...

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.