V senátu se bude jednat o reformě financování regionálního školství

neděle 19. února 2012 ·

V pondělí 20. února proběhne v Senátu Parlamentu ČR veřejné slyšení k reformě financování regionálního školství, kterou předložil ministr školství z Věcí veřejných Josef Dobeš.


Jednání inicioval senátor a stínový ministr školství za ČSSD, který je zároveň místopředsedou senátního Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice. Odbornou podporu přislíbili Svaz měst a obcí ČR, Sdružení místních samospráv ČR a Spolek pro obnovu venkova ČR. Právě tato sdružení se totiž na Marcela Chládka obrátila s podnětem k projednání aktuální a naléhavé problematiky, jakou záchrana a zajištění fungování regionálního školství bezesporu je.

"Nový návrh ministra na financování regionálního školství vzbuzuje oprávněnou obavu, že dojde k likvidaci celé sítě základních škol, zejména na venkově. To nemůžeme v žádném případě dopustit. Návrh ministerstva školství je nesmyslný a chaotický," říká ke slyšení senátor a stínový ministr školství Marcel Chládek, který navrhl jej uspořádat pro co nejširší spektrum účastníků z řad zástupců škol, obcí i krajů, aby byl dán prostor všem k věcné a odborné diskusi.

Cílem slyšení je zvýraznění důležitosti zachování tradiční struktury školství v obcích a závazek státu přijatelným způsobem financování škol rozvíjet úroveň vzdělanosti a tím podporovat rozvoj občanské společnosti. „Zájem o účast je mimořádně veliký a převyšuje i možnou kapacitu jednacího sálu, což svědčí o naléhavosti tématu,“ říká senátor a stínový ministr školství Marcel Chládek.

K tématu bude na slyšení hovořit například náměstek libereckého hejtmana a předseda Komise Asociace krajů ČR pro školství a sport Radek Cikl nebo předseda Českomoravského odborového svazu pracovníků ve školství František Dobšík.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.