Přečtěte si: Zemětřesení na postech ředitelů středních škol začíná

sobota 4. února 2012 ·

K rozsáhlým konkurzům na posty ředitelů krajských školských zařízení se schyluje na Vysočině. Krajská rada rozhodla, že udělá totéž, k čemu se chystají na jižní Moravě a na Pardubicku.


Z článku Hany Jakubcové v Deník.cz vybíráme:

Stihnout během jara pětapadesát konkurzů nebude nic jednoduchého. „Bude to perné, zvažovali jsme několik variant. Nakonec jsme se rozhodli, že budou souběžně pracovat dvě konkurzní komise. Chceme mít vybrané nové ředitele, než začnou přijímačky a maturity,“ podotkla Kružíková. Konkurzní komise budou sedmičlenné. Budou v nich mít své zastoupení školská rada, česká školní inspekce, odborník z obdobného zařízení, lidé z krajského úřadu. „Chceme, aby měli při konkurzech poradní hlas rovněž zástupci města, kde se bude vybírat a jejich vedoucí odboru školství,“ doplnila radní Kružíková.

2 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
5. února 2012 v 12:21  

Zajímavé je, že se k tomu neodhodlaly obce, které jsou zřizovateli základek. Je vidět, že tu bují klientelismus až na půdu. Většina ředitelů se na své posty dostala právě kvůli tomu, že jsou až příliš zadobře se starostou.

Pytlik Blaha řekl(a)...
5. února 2012 v 22:48  

Přeji žákům a učitelům v uvedených krajích, aby zřizovatelé středních škol při výběru ředitelek a ředitelů prokázali správný úsudek a měli i "šťastnou" ruku.
V této epoše bude každá minela škoda přenáramná.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.