Přečtěte si neexistující dopis z Bruselu

středa 8. února 2012 ·

EDUin na svých stránkách nabízí ke stažení dopis Evropské komise

Nabízíme onen „neznámý dopis z Bruselu“, o jehož existenci média od pátku spekulují a ministr školství Josef Dobeš ji popírá. Jde velmi pravděpodobně o nedorozumění. Neexistují dva dopisy – jeden, který by kritizoval konkrétní postup ministerstva, a druhý, který by varoval před zastavením proplácení evropských peněz. Jak je patrné z textu dopisu, jde o jeden dokument.

Několikadennímu mediálnímu zmatení, jestli dopis existuje či ne, a jestli hrozí zastavení proplácení evropských projektů, se dalo předejít prostým publikováním dokumentu, který celou dobu mělo ministerstvo školství k dispozici, a ministr z něj citoval na pondělní tiskové konferenci. Josef Dobeš onu závěrečnou pasáž vynechal a opakovaně tvrdil, že žádný dopis s takovým obsahem podle jeho zjištění neexistuje. Inkriminovaná pasáž je až na konci dopisu a zní:

Komise si vyhrazuje právo dát v případě nutnosti podnět k řízení o pozastavení plateb podle článku 92 nařízení (ES) č. 1083/2006, během níž budou mít orgány České republiky plnou možnost vyjádřit se k nedostatkům zjištěným Komisí.Dopis ve formátu PDF naleznete na wiki.ceskaskola.cz.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.