Přečtěte si: Školy s menším počtem žáků se obávají o svou existenci

sobota 28. ledna 2012 ·

Malé obce v Moravskoslezském kraji mají obavy, že kvůli chystané reformě školství budou muset zavírat základní školy a navíc za ně vracet dotace z evropských projektů. Ministerstvo chce totiž těm s malým počtem žáků v příštím roce snížit přísun peněz. Podle hejtmanství jsou ohroženy desítky škol v kraji.


Z článku pem v ČeskáTelevize.cz vybíráme:

Heřmanickou školu navštěvuje celkem 15 dětí. Nesplňuje tak ani limit pro minimální počet žáků v jedné třídě. Škola má už čtyři roky udělenou výjimku. V kraji se to týká celkem šedesáti škol. Ohroženy se ale cítí i ty školy, které výjimku nemají. V Jeseníku nad Odrou nakoupila škola z evropských dotací vybavení za více než půl milionu korun. I tamní radnici proto záleží na tom, aby dále fungovala. "Ve chvíli, kdy by to opravdu ohrozilo školství v naší obci, tak si dokážu představit, že podáme žalobu na stát," sdělil starosta Jeseníku Tomáš Machýček (Venkov 2010).

1 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
28. ledna 2012 v 20:21  

To je vláda k pohledání. Počínaje ministrem školství a konče ministerským předsedou. Řídí to tady od 10 k mínus 5. To přece nejsou žádné reformy, ale neorganizovaný chaos školstvím počínaje a zdravotnictvím konče.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.