Přečtěte si: Pomníkář a reformátor českého školství

sobota 28. ledna 2012 ·

Profesor Rudolf Haňka, hlavní poradce ministra Dobeše pro reformu vysokého školství, v článku v Mladé frontě Dnes vysvětloval její podstatu. Podivoval se nad nevlídnou reakcí českých akademiků. Podle měj by naopak reformu, jak ji ministr Dobeš připravuje, měli uvítat.


Z článku Ivana Šterna v Rozhlas.cz vybíráme:

Jak má ale takováto konkurenceschopnost být posílena, jestliže drtivá většina zdejších učitelů řeší především základní existenciální problém, totiž zda je možné z jednoho učitelského platu důstojným způsobem vyžít. Rozhodují se mezi dilematem smířit se s osudem, jak Češi trefně tuto situaci pojmenovávají, „navoněné bídy“, anebo si ke stávajícímu příjmu přidat ještě nějaký další úvazek, a moci tak žít na úrovni, jež více odpovídá očekávané důstojnosti sociálního postavení vysokoškolského učitele.

4 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
28. ledna 2012 v 13:54  

Rakousko kontra Česko - školné kontra mzdy tam i tady - školné v Rakousku se neosvědčilo, po 8 letech zrušeno.
http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=730504

Pytlik Blaha řekl(a)...
28. ledna 2012 v 15:57  

Podivoval se nad nevlídnou reakcí českých akademiků.

Po lapálii s pětiminutovými přestávkami se ministr s konečnou platností zařadil po bok takových velikánů jako byli Hus, Bruno, Mendell, Beethoven nebo Cimrman, jejich myšlenky a dílo zůstávaly ve své době taktéž nepochopeny.

Anonymní řekl(a)...
28. ledna 2012 v 17:54  

Haňka:
http://www.denik.cz/z_domova/hanka-vysokych-skol-pro-milionu-cechu-je-moc.html

Anonymní řekl(a)...
29. ledna 2012 v 14:05  

Haňka v TV - OVM 29.1. - vyznívá naprosto udiveně - asi jen "posloužil" jako radící osoba, na kterou je možné se nějak a "jakože" odvolat a která má nějakou odbornou autoritu /nechci to přepísknout výrazem "užitečný ..."/ ovšem z jeho slov plyne, že jsou jeho rady použity jaksi jinak a v jiném kontextu, než je formuloval.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.