Přečtěte si: Dobeš v roli vládního hrobaře

čtvrtek 26. ledna 2012 ·

V novodobé historii bychom těžko hledali ministra školství, který by byl tak psychicky a mentálně vzdálen myšlenkovému světu rektorů, pedagogů i studentů, jako je Josef Dobeš.

Z článku Jiřího Leschtiny v iHNed.cz vybíráme:

Nemá smysl popírat, že vysokoškolská reforma má i dobrá místa. Problém je, že ministr pluje od obratu k obratu, předstírá zaujatost argumenty svých partnerů, aby je vzápětí postavil před řešení, vyplývající z jeho omezených hodnot. Navenek se tváří jako demokrat, ale uvnitř bije srdce autokrata. Což se projeví, třeba když vypadne z role a rektora staroslavné univerzity si zve na pohovor kvůli vyvolávání sociálních nepokojů.

Jenže je to právě ministr, který si po celou dobu svého působení o nepokoje říká. Protesty studentů mohou být jen začátkem daleko rozsáhlejšího odporu vůči vládě a politickým elitám. Jen v případě Dobeše nejde přeci jen o způsob jednání a některé návrhy, kterými chtěl "obohatit" české školství. Stačí jen připomenout podzimní aféru s vysokými odměnami pro tehdejší šéfku jeho kabinetu Machálkovou. To všechno hází temný stín v očích veřejnosti nejen na Dobeše, ale na celý ministerský kabinet. A tak v rámci pudu sebezáchovy by měl premiér pohřbít ministra dřív, než ministr Dobeš svými excesy pohřbí vládu.


1 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
26. ledna 2012 v 11:06  

To je rozumny komentar!

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.