Martin Rychlík: Konec sta milionů pro právníky, ministr školství couvl

čtvrtek 26. ledna 2012 ·

Kontroverzní tendr na právní služby za 99 milionů korun ministerstvo školství podle informací ČESKÉ POZICE zrušilo.Bezmála sto milionů korun z peněz ministerstva školství na právníky nakonec nepůjde! Monstrózní tendr týkající se právních služeb při kontrole výzkumných projektů placených z fondů Evropské unie je definitivně passé. Informaci potvrdily dva nezávislé zdroje ČESKÉ POZICE – jeden z ministerstva školství, druhý z advokátní kanceláře, která se o věc zajímala.

Ministr školství Josef Dobeš (VV), jenž za velký deal pro pětici konsorcií dostal dvakrát od médií „vyhubováno“ (od serverů iDnes.cz a Týden.cz), se tím zbavil jednoho z viditelných problémů. A může přemýšlet, jak veřejné zakázky ohledně vědecko-vzdělávacích projektů v operačních programech zkontroluje.


Tutéž otázku a také dotaz na ukončení juristického tendru jsme zaslali ve středu pozdě večer tiskovému odboru ministerstva školství. Zatím na vyjádření čekáme. Ministerstvo vypsalo zakázku loni 1. srpna, o čemž jako první informoval server iDnes.cz. ČESKÁ POZICE vypsanou zakázku detailně rozebrala. Plných 99 milionů korun mělo být v letech 2012 až 2015 vydáno za právní služby týkající se 52 veřejných zakázek a zamýšlených pěti dodavatelů. Služby byly rozdělené do tří částí:
  • administrace zakázek dvou resortních operačních programů – za šest milionů;
  • kontrola výběrových řízení – 70 milionů;
  • poskytování „ad-hoc“ služeb – 23 milionů.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.