Jak na datovou schránku a elektronickou komunikaci s úřady

čtvrtek 26. ledna 2012 ·

Chcete vědět, jak vám může elektronické „úřadování“ ulehčit život? Máte obavy, že práci s datovou schránkou nezvládnete? Není se čeho bát, zkušený autor, který ve svých desítkách knih pomohl již desetitisícům čtenářů, vám poradí vše, co budete potřebovat.


Po přečtení tohoto praktického průvodce budete umět komunikovat s úřady z pohodlí kanceláře či domova, rychle podat daňové přiznání, vést úřední korespondenci nebo vytvořit nějakou žádost. Navíc ušetříte spoustu času, papíru i nervů a v neposlední řadě i peníze za poštovné. Kniha vám nemusí být jen rádcem v prvních okamžicích práce s datovými schránkami, ale můžete si v ní později osvěžit vědomosti v situacích, kdy si nebudete vědět s něčím ihned rady.

Autor se v knize věnuje mimo jiné těmto tématům:
  • Co si k datové schránce pořídit a kde hledat informace
  • Získání elektronického podpisu a časového razítka
  • Jak a kde požádat o zřízení datové schránky
  • Aktivace datové schránky a seznámení se s jejím prostředím
  • Přihlášení k datové schránce tím nejlepším způsobem
  • Sestavení obálek datových zpráv a připojení písemností
  • Prohlížení, vytváření a tisk datových zpráv a odpověď na ně
  • Ukládání důležitých zpráv do datového trezoru
  • Právní hlediska a otázky bezpečnosti provozu datových schránek
Ukázky stran:
Více informací o knize naleznete a s 15% slevou zakoupíte na http://knihy.cpress.cz/jak-na-datovou-schranku-a-elektronickou-komunikaci-s-urady.html.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.