Přečtěte si: Dobešův resort bude patrně bez dotací z EU

čtvrtek 29. prosince 2011 ·

Ministerstvu školství bude zřejmě dočasně zastaveno proplácení dotací z Evropské unie, a to proto, že audit Evropské komise zjistil chyby v zadávání veřejných zakázek v programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Z článku Vratislava Dostála v DeníkReferendum.cz vybíráme:

„V čerpání evropských peněz má vláda neskutečný nepořádek a ještě se před Bruselem kasá arogantními řečmi. Zatímco sociální demokraté získali nejvíc peněz v rámci finančního rámce, pravicové vlády jsou na posledním místě v jejich čerpání. Peníze do Bruselu budeme vracet. Budeme mít o to víc nezaměstnaných a horší školy,“ uvedl Havel pro Deník Referendum. (...)


Podle pravidel EU musí každý operační program do konce roku 2011 certifikovat 15 procent prostředků. Program Výzkum a vývoj pro inovace měl ale na začátku prosince certifikováno jen 1,3 procenta celkových peněz, u programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost to pak podle ČTK bylo 5,5 procenta. Certifikací se rozumí ověření výdajů jednotlivých programů.

8 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
29. prosince 2011 v 18:14  

Že by si čecháčci se svým nedodržováním pravidel a obcházením zákonů konečně nabili hubu?

Anonymní řekl(a)...
29. prosince 2011 v 19:13  

Pro Anonymní 29. prosince 2011 18:14

Pokud si někdo nabije hubu, tak to nebudou Češi, ale Evropská unie. Myslím, že k tomu nemá již daleko.

Přežili jsme Hitlera i bratra Rusa, tak nás nějakých 100 000 subalterních úředníčků v unii nerozhodí.

Anonymní řekl(a)...
29. prosince 2011 v 19:42  

V případě tohoto operačního programu (OP VK) je nečerpání opravdu ta lepší varianta. Je třeba tenhle hnus zastavit co nejdřív, aby se nemusely cpát peníze ze státního rozpočtu na předfinancování podvodných tunelů v podobě národních projektů......

Anonymní řekl(a)...
29. prosince 2011 v 20:01  

Moc času na čerpání peněz z EU Dobeš nemá. Dotace končí v roce 2013 !
Byla by opravdu škoda, kdyby se těch 53 miliard nezískalo. Snad se to podaří, ale již bez chaotika. Ignorant

Anonymní řekl(a)...
29. prosince 2011 v 21:38  

Jakákoliv personální výměna vše jen zpomalí...

Anonymní řekl(a)...
30. prosince 2011 v 0:28  

... a jakákoli nevýměna nás zatáhne hlouběji do bahna a dluhů!

Anonymní řekl(a)...
30. prosince 2011 v 9:29  

Tedy : Josefe děkujeme, odejdi !

Anonymní řekl(a)...
4. ledna 2012 v 15:54  

Čtěte: http://neviditelnypes.lidovky.cz/politika-proc-mame-problem-s-eurofondy-dy5-/p_politika.asp?c=A120103_105014_p_politika_wag

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.