Marcel Chládek: Dobešův plán financování regionálního školství je pro venkov likvidační

pátek 16. prosince 2011 ·

Školství je řízeno chaoticky a nekoncepčně, to není žádná novinka. Někdy se ale nestačím divit, s čím to Josef Dobeš zase přišel...

Když jsem totiž poprvé viděl materiál ministra Josefa Dobeše, který se týká financování regionálního školství, doslova jsem se zhrozil, protože předčil všechna má očekávání o tom, jak bude špatný. Tento materiál likviduje nejen regionální školství, ale i venkov jako takový, protože povede k likvidaci venkovských škol. A pokud obec nebude mít na svém území školu, spadne o kategorii níže, protože škola je jedno z hlavních kritérií těch rodin, které zvažují nákup či pronájem nemovitosti v té či oné obci.

To však není jediná výtka vůči tomuto nekoncepčnímu materiálu. Dalším problémem je odebírání pravomocí krajům a obcím a převádění je na ministerstvo školství. Tam však chybí na takto rozsáhlou agendu aparát.

Josef Dobeš svým návrhem pouze potvrzuje to, co si o něm už všichni dlouho myslí, a totiž, že je likvidátorem českého školství, které kritizují už úplně všichni - od učitelů a nepedagogických pracovníků přes odborníky až po samotné studenty.

Vyzývám Josefa Dobeše, aby výše uvedený návrh stáhl. Prohlašuje o něm sice, že do školství přináší prvek kvality, tento prvek je však zřejmě pouze stopový, protože já osobně, a stejně tak odborná veřejnost, v něm vidíme pouze škrty, které povedou k likvidaci sítě základních škol, která na našem území funguje již mnoho let.

Jako ČSSD Dobešův návrh zcela odmítáme a přidáváme se k výzvám obcí a krajů, které mají stejný názor.

2 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
18. prosince 2011 v 13:52  

Spíše si položme otázku zda tento stát má skutečně finanční prostředky na to, aby udržel tu hordu malotřídek, které u nás jsou. Z celkového počtu asi 3900 základek je u nás 1200 s počtem do 50 žáků (kdo nevěří, ať se podívá na excelovskou tabulku s počtem žáků škol pro potřeby EU peníze školám a seřadí si školy podle počtu žáků)!!! A přitom se uvažuje o zrušení druhého stupně na úplných základkách, které mají přes 200 žáků a pohybují se s tímto počtem kolem místa 2 200 tedy v horní polovině? Nezdá se vám to být pitomostí??

Anonymní řekl(a)...
22. prosince 2011 v 0:10  

Pitomec může vymyslet jedině pitomost.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.