Přečtěte si: O pohár ministra Dobeše aneb tyhlety tělocviky

pátek 21. října 2011 ·

Nejlepší ministr školství všech dob si uvědomil, že je také ministrem tělovýchovy. A jelikož víme, že pouze ve zdravém těle zdravý vlastenecký duch, vrhl se Josef Dobeš na osnovy tělesné výchovy, které se mu zdají zastaralé, neboť se v nich prý známkuje skákaní přes kozu.

Z článku Jindřicha Šídla v iHNed.cz vybíráme:

"Jestliže ta škola se toho chce zúčastnit, bude mít ty tělocviky, aby vybrali ty nejlepší děti, budou tam ten florbal trénovat, pak třeba uspějí, budou v televizi, zahrají si finále v Praze, to je něco, čím si myslím, že můžeme ty školy motivovat," pravil ministr Dobeš. Až se příště s dětmi ocitnu v ordinaci naší dětské lékařky, hned se poptám omladiny, která si tam chodí pro omluvenky z tělocviku, jak moc se cítí touto nabídkou motivována a o výsledku ankety budu neprodleně informovat.

1 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
26. října 2011 v 10:07  

Co kdyby pan ministr zkusil ještě účinnější motivaci a získal žáky k pohybu svým vlastním veřejným gymnastickým vystoupením?

(Pevně doufám, že se při prvním výmyku či kotoulu zchroumá přesně natolik, aby zbytek volebního období strávil v pracovní neschopnosti.)

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.