Přečtěte si: Maturita bude vypadat jinak. Zase?

úterý 18. října 2011 ·

Na prvních maturitních vysvědčeních se státní garancí ještě ani neoschl inkoust a už se chystají revoluční změny. Zatímco senátoři minulý týden zakonzervovali na rok současný stav, poslanec Pavel Bém (ODS) kutá na nové podobě zkoušky dospělosti. S vedením školského výboru se dohodl, že své představy nepředloží hned, ale počká s nimi na začátek příštího roku, kdy začne pracovat iniciativní skupina poslanců.

Z článku Kateřiny Perknerové v Deník.cz vybíráme:

„Státní maturity v současné podobě jsou neuvěřitelně byrokratický a finančně nákladný projekt, který neúměrně výsledkům zatěžuje celé střední školství. Tuto kritiku dnes sdílí téměř celá odborná obec,“ sdělil Deníku s tím, že připravil návrh na významné zjednodušení a zlevnění celého systému. Po důkladné debatě s ostatními členy výboru ho chce předložit na jaře.

4 komentářů:

Simona CARCY řekl(a)...
18. října 2011 v 21:14  

Jako bych to uz nekde slysela. Lenin o doprave, Lenin o elektrifikaci, Lenin o sexu.... A dneska? Bem o statnich maturitach! Odvareny primator za ODS spolu s provarenym solarnim podnikatelem za CSSD Chladkem se pasovali na skolske odborniky s kvalifikaci pro skolstvi mensi nez Karel Gott.

Anonymní řekl(a)...
18. října 2011 v 21:54  

18. října 2011 21:14
a pointa ?

Anonymní řekl(a)...
19. října 2011 v 9:40  

Každý nápad, který zmenší byrokracii současné podoby státních maturit, je třeba probrat a ne ihned odsoudit.

Anonymní řekl(a)...
19. října 2011 v 14:44  

Parafráze předchozího:
Každý nápad, který zruší drahé a nesmyslné státní maturity, je třeba probrat.
Obávám se ale, že o tohle Bémovi až tak nejde.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.