Znáte dobrou školu? Nahlašte ji na rodicevitani.cz

středa 14. září 2011 ·

Nový web umožní rodičům vyhledat ve svém okolí školy, které jim zaručují slušné zacházení a vstřícnou komunikaci.Součástí nově zaváděné značky Rodiče vítání, která chce upozornit na školy, jež se rozhodly vstřícněji komunikovat s rodičovskou veřejností, je kromě stejnojmenné knihy i specializovaný web. Ten kromě článků na téma spolupráce mezi rodiči a školou, nabízí i mapu škol otevřených komunikaci s rodiči. Každý ředitel, učitel či rodič může nahlásit svou školu, pokud si myslí, že by jí byla účast v tomto projektu užitečná.
Po prvních informacích o značce a knize Rodiče vítáni vás upozorňujeme na webové stránky projektu.

Najdete tu:

  • Podrobné informace o značce Rodiče vítáni
  • Kompletní kritéria certifikace
  • Interaktivní mapu certifikovaných škol i s podrobnými informacemi o každé z nich
  • Logo Rodiče vítáni a další materiály vztahující se k projektu ke stažení
  • Články a videa vztahující se k tématu komunikace mezi rodiči a školou
  • Možnost prohlédnout si online ukázky z knihy Rodiče vítáni
  • Knihu si můžete objednat. Novinářské objednávky vyřizujeme zdarma

Pravděpodobně nejsledovanější součástí tohoto webu bude v budoucnosti právě mapa aktivních škol. Ta umožní rodičům vyhledat v okolí jejich bydliště školy splňující kritéria vstřícné komunikace a školám naopak nabídne možnost informovat rodičovskou veřejnost o tom, co jim nabízí.

V tuto chvíli je samozřejmě mapa jen velmi málo zaplněná, doplňujeme postupně ty školy, které oslovujeme my, nebo které se samy rozhodly zažádat o „rodičovský certifikát“. Pokud ale má mít tento projekt smysl, je důležité, aby o něm vědělo co nejvíce rodičů a škol a mohli zvážit, zda je pro ně užitečný.

Kateřina Kubešová, manažerka programu Rodiče vítáni, řekla: „V první fázi zavádění značky Rodiče vítáni se domlouváme se školami, o kterých víme, že navrhovaná kritéria dlouhodobě a bez problému plní. Těch je několik desítek a budou postupně na naší mapě vstřícných škol přibývat. Ale samozřejmě nevíme o všech, proto je důležité, aby nás na ně upozorňovali sami rodiče, případně se ozvali učitelé či ředitelé, kteří podobnou značku považují za užitečnou. Ať už splňují to, co udělení značky předpokládá, nebo jim ještě něco chybí. Pouze v případě, že bude naše mapa obsahovat alespoň stovky škol po celé republice, může se stát užitečným nástrojem jak pro rodiče, kteří hledají vstřícnou školu, tak pro ředitele a učitele, kteří chtějí ´prodat´ veřejnosti svoji práci.“

9 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
14. září 2011 v 11:26  

nevíme o všech, proto je důležité, aby nás na ně upozorňovali sami rodiče

Vím o jedné. Paní učitelka pokud dítě příjde do školy tak mu dá lízátko a jedničku. Při některých předmětech si můžou dělat co chtějí.

Luděk Blaha řekl(a)...
14. září 2011 v 13:19  

Já bych se scházel s rodiči, až bych brečel. Žiju v naději, že až na vlastní oči spatří moji nepřehlédnutelnou zchátralost, ustrnou se a drobnou výslužkou zpříjemní zbytky mých pedagogických dnů.
Nemusí to zrovna jitrnička tučná, stačí dvě tři brambory a hrudka tvarohu.

Napadlo me, že by nebylo od věci dát recipročně dohromady projekt "Učitelé vítáni". Mám představu, že by vznikla mapka škol, kde žáci, jejich rodiče a vedení školy učitele rádi vidí, hezky se k nim chovají a v jejich práci je podporují.
Nahlašte mi, prosím, takovou školu. Bude-li to v teritoriu čr, jsem tam coby dup.

Anonymní řekl(a)...
14. září 2011 v 16:32  

Já v takové učím. Až se za to trochu stydím. Jenom se bojím, co s námi udělá ministr a jeho počiny.

Anonymní řekl(a)...
14. září 2011 v 18:44  

S vámi je někdy docela sranda!
Zvláště s kolegou Bláhou.
Díky
Souček, Praha

Anonymní řekl(a)...
14. září 2011 v 18:44  

Jo-jo, byli jsme nejlepší škola ve městě a na střední Moravě a to až do doby příchodů nepřizpůsobivých do naší školy. Přerov. Není třeba nás až tak hledat - Škodova a Kojetinská ulice jsou blízko.

Anonymní řekl(a)...
14. září 2011 v 20:36  

Na kolegu Blahu nikdo nemáme. Závidím jeho kolegům. Žádný syndrom vyhoření, nevysychající příliv humoru - to je dobrá škola, tam by se to učilo...

Anonymní řekl(a)...
14. září 2011 v 21:54  

to 14. září 2011 20:36

http://bit.ly/ojsUBU

Anonymní řekl(a)...
14. září 2011 v 23:03  

to 14. září 2011 21:54

Tak to je teda síla. Ba peklo...

Luděk Blaha řekl(a)...
19. září 2011 v 13:12  

rodicevitani.cz

Poslal jsem rodičům po dětech informaci o možnostech komunikace se mnou:
- telefonní číslo,
- e-mailová adresa,
- osobní rozhovor po předchozí domluvě,
- návštěva v hodině kdykoli i bez domluvy.
Vzkázala mi matka ústy svého dítěte, že ji to nezajímá, že když bude chtít něco řešit, půjde rovnou za ředitelem.
No řekněte, není to pa-rá-da?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.