Přečtěte si: Německé firmy by se mohly zapojit do vzdělávání českých studentů a učňů

středa 3. srpna 2011 ·

O větší sladění českého technického školství se sousedním Německem usiluje ministerstvo průmyslu a obchodu. Zkušenosti se zapojením firem do školství sbírá hlavně v sousedním Bavorsku a Sasku. Tam funguje duální systém vzdělávání, kdy se firmy na vzdělání učňů i studentů přímo podílejí. Do pilotních projektů na vybraných českých školách by se pak mohly zapojit i německé firmy.

Z článku Václavy Vařekové v zpravy.tozhlas.cz vybíráme:

„To bude právě otázka analýzy, jak by případně kompetence měly do budoucna vypadat. Tak, aby každý resort reprezentoval zájmy institucí a firem, které se ho týkají. My se budeme snažit abychom měli větší a významnější slovo zejména v oblasti technického školství, protože to se týká českého průmyslu a to je v kompetenci ministerstva průmyslu,” vysvětlil ministr průmyslu a obchodu Kocourek.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.