Jak se staví zaměstnavatelé a vzdělavatelé k uznávání kompetencí získaných mimo školu?

středa 31. srpna 2011 ·

Odpověď na tuto otázku přinese již 5. odborné setkání se zaměstnavateli, vzdělavateli a odbornou veřejností k tématu uznávání neformálního vzdělávání, které se uskuteční 14. září 2011 v Domě zahraničních služeb, Na Poříčí 1035/4 v Praze 1.

Na setkání budou představeny a diskutovány zejména závěry nové Analýzy postoje zaměstnavatelů a vzdělavatelů k uznávání neformálního vzdělávání. Vyplývá z nich mj. rostoucí důraz zaměstnavatelů na tzv. měkké kompetence, ale také přetrvávající neznalost způsobů, jak je u uchazečů o zaměstnání objevovat. Analýza v tomto směru přináší řadu doporučení.

Odpovědí mohou být také dosavadní výstupy klíčové aktivity Uznávání neformálního vzdělávání v projektu Klíče pro život, jež budou na setkání prezentovány, například Osobní kompetenční portfolio.

Setkání uzavře panelová diskuse na téma „Jak lze napomáhat mladým lidem a pracovníkům s dětmi a mládeží při zhodnocování a rozvíjení kompetencí získaných mimo formální vzdělávací systém?“ Představena bude role poradenství (Úřady práce apod.) a příklady dobré praxe českých firem.

Cílem odborných setkání je nalézt podporu uznávání neformálního vzdělávání ze strany zaměstnavatelů a vzdělavatelů a seznámit odbornou veřejnost s přínosem a možnostmi praktického využití kompetencí a zkušeností získaných v rámci neformálního vzdělávání lidmi, kteří pracují s dětmi a mládeží.


0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.