Přečtěte si: Dobeš dá stamiliony z EU na romské děti. Tají, na co

neděle 3. července 2011 ·

Ministr školství Josef Dobeš, před jehož pojetím integrace nedávno od resortu utekla většina zkušených odborníků na vzdělávání menšin, se vrhá do pomoci romským dětem s 250 miliony korun z unijních fondů.

Z článku Terezy Nosálkové v Aktuálně.cz vybíráme:

„Ministerstvo potřebná data má, může si o ně navíc říct Ústavu pro informace ve vzdělávání, které je jeho servisní organizací. Vyvolává to ve mně pocit, že projekt může být účelový, jde o megalomanskou částku," míní Filip Rameš z Open Society Fund (OSF), který se problematikou inkluzivního vzdělávání zabývá.

7 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
4. července 2011 v 13:47  

"Velkorysých čtyřicet pět milionů korun z EU má jít například na analýzy, které odhalí, proč tyto děti, zejména romské, často končí mimo běžné základní školy."

Velkorysých čtyřicet pět milionů korun z EU se zase velmi efektivně "prošustruje" na analýzy, které nám odhalí dávno známou skutečnost, že Romové prostě na jakékoli vzdělání kašlou a sází na sociální dávky.

Spíše všechny ty děti by bylo vhodnější vzít do KFC nebo k McDonaldovi, aby po letech se slzou v oku vzpomínaly, jaké že to bylo krásné, když chodily do školy.

Anonymní řekl(a)...
4. července 2011 v 22:10  

http://www.youtube.com/watch?v=StVw8MY9rVg

Neni to primarne o Romech, ale nejaka podobnost by se najit dala.

Luděk Blaha řekl(a)...
5. července 2011 v 0:54  

nejaka podobnost

tu není zhola. Naši Romové nejsou pitomí. Dokáží si spočítat, že když jich bude v roce 2043 pět miliónů, tak těch posledních 896 pracujících gádžů jim na moc velké sociální dávky nevydělá.
Až bude Evropa a Emerika islamistická, kam půjdou muslimové za lepším živobytím? Do Číny?

Anonymní řekl(a)...
5. července 2011 v 8:27  

Nemate pravdu nebo jsem nepochopil ironii prispevku.

PN

Luděk Blaha řekl(a)...
5. července 2011 v 10:19  

Chtěl jsem naznačit, že parazit, který zničí svého hostitele je blbec.

Anonymní řekl(a)...
5. července 2011 v 12:56  

Tak to jsem z toho fakt nepoznal :-)

Anonymní řekl(a)...
8. července 2011 v 21:37  

Dobeš dá na romské děti stamiliony z EU, ale Hašek chce po Dobešovi za maturity 35 miliónů ze státního rozpočtu. Zlaté oči!
Obdobná částka se ovšem bude opakovat i v dalších letech. Prostě, nejsme tak bohatí, abychom si museli kupovat levné věci, že pane ministře!

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.