Porota soutěže Nadílka našich dílek 2011 odměnila nejlepší školní sborníky z mimopražských ZŠ

pondělí 4. července 2011 ·

V pondělí 27. června proběhlo v pražském Domě čtení slavnostní vyhlášení výsledků soutěže školních sborníků Nadílka našich dílek 2011, kterou uspořádalo občanské sdružení Abeceda v rámci projektu Čtenářská gramotnost a projektové vyučování.Žáky z mimopražských základních škol a jejich učitele přivítali organizátoři soutěže společně s knihovníky z Domu čtení - moderní pobočky Městské knihovny v Praze. Poté přes šedesát účastníků akce navštívilo postupně tři tvůrčí dílny. V první si pod vedením autorky Zuzany Frantové (www.frantova.cz) vyzkoušeli práci spisovatele, ve druhé jim dala Hana Filcíková z časopisu IN! (www.in.cz) nahlédnout do procesu, kterým časopis při tvorbě prochází, a ve třetí je Bára Čermáková z nakladatelství Baobab (www.baobab-books.net) zasvětila do práce vydavatele knih. Na všech dílnách žáci porovnávali své sborníky a způsoby práce s profesionální produkcí a sborníky z ostatních škol. Díky tomu získali inspiraci, jak svou tvorbu ještě vylepšit.

Oceněné redakce převzaly čestná uznání, diplomy a drobné dárky. Předsedkyně poroty Jana Šrámková z občanského sdružení Abeceda (www.abeceda-os.cz) každý ze sborníků stručně představila a další členka poroty Andrea Tachezy (www.andrea-tachezy.com/p/illustrations.html) zhodnotila jejich výtvarnou stránku. Také žákům přiblížila svou práci ilustrátorky dětských knih.

Všichni přítomní si mohli prolistovat oceněné sborníky a časopisy z letošního i loňského ročníku soutěží Nadílka našich dílek a Náš časopis a vzájemně si vyměnit zkušenosti s jejich tvorbou. Žáci a učitelé si kromě radosti z ocenění své práce odváželi i nové zkušenosti a inspiraci pro další tvorbu. Fotografie z akce si můžete prohlédnout na abeceda-foto.rajce.idnes.cz (včetně ukázek z oceněných sborníků).

Občanské sdružení Abeceda nabízí všem mimopražským základním školám metodickou podporu při vydávání sborníků i časopisů a v dalších projektech zaměřených na rozvoj čtenářské gramotnosti. Soutěž Nadílka našich dílek 2011 je součástí projektu Čtenářská gramotnost a projektové vyučování. Tento projekt byl podpořen z prostředků Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR. Více informací o projektu naleznete na internetových stránkách www.ctenarska-gramotnost.cz a www.sotkoviny.cz.

Fotografie a ukázky sbroníků si můžete prohlédnout zde:Abeceda, o.s.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.