Přečtěte si: Tři přihlášky jsou moc, míní ředitelé středních škol

středa 22. června 2011 ·

Většina ředitelů středních škol v Pardubickém kraji souhlasí s novými přijímacími zkouškami, nicméně se s vedením kraje shodli na řadě úprav, které by mohly řízení v příštích letech vylepšit. Největší problém spatřují ředitelé spolu s odbornou veřejností v existenci tří přihlášek.

Z článku René Chvaliny v Novinky.cz vybíráme:

Největší problém spatřují ředitelé škol v existenci tří přihlášek na střední školy. „Tři přihlášky jsou výhodné pouze pro úzkou skupinu těch nejšikovnějších dětí, které se dostanou na všechny tři školy a pak si vybírají,“ zdůraznil Milan Bača.


Zástupcům škol vadí také možnost manipulovat se zápisovými lístky až do září, přiklánějí se k termínu 15. června, který by ale bylo potřeba zavést celostátně.

2 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
23. června 2011 v 7:46  

Problém není ve třech přihláškách, to bych neomezoval. S posunem termínu podání zápisového lístku souhlasím.

poste.restante řekl(a)...
23. června 2011 v 11:23  

Problém opravdu není ve třech přihláškách, ale v komunikaci škol mezi sebou prostřednictvím rodičů a zápisových lístků.
Rodičům za nedodržení pravidel nehrozí žádné sankce a škola naopak utrácí desetitisíce za rozesílání doporučených dopisů.

Tři přihlášky jsou ale komplikací paradoxně právě pro žáky a rodiče. 15 % nejlepších zbytečně blokuje klidně i měsíc místo na škole, kam stejně nemá v úmyslu nastoupit.


Starý systém, kdy žák psal na přihláškový formulář školu v prvním a druhém pořadí naprosto vyhovoval. Školy samy ve vlastním zájmu a z kolegiality si už přenos informací zajistily.
Během 14 dní bylo z 90% jasno o přijímaných žácích.
Dnes ředitel často ještě ani začátkem září netuší, kdo mu reálně do ročníku nastoupí.
Chystejte pak úvazky a organizaci školního roku.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.