Bořivoj Brdička: Stačí k učitelování magisterský titul?

pátek 24. června 2011 ·

Prezentace z Kulatého stolu SKAV 23. června 2011.

Videozáznamy Kulatých stolů SKAV naleznete na www.webinare.cz.

5 komentářů:

BoBr řekl(a)...
24. června 2011 8:58  

Nevím, do jaké míry si lze z dané prezentace udělat obrázek o tom, co chtěla říci. Byla určena posluchačům přítomným v aule ZŠ Vodičkova, případně účastníkům sledujícím webinář. Posluchačů se dostavilo cca 15, a webinář se z technických důvodů nekonal. Tedy alespoň jednou větou.
Jedná se o pokus vysbětlit, proč se i u nás objevují hlasy tvrdící, že učit může klidně i bakalář. Jedná se o kopírování snah americké vlády o úspory ve školském rozpočtu. Dovolil jsem si tvrdit též to, že se stále masivnějším nasazováním technologií brzy dojde na mnohem výraznější pokusy o úspory na úkor učitelů. Dlouhodobě se snažím naznačit, že právě neochota pedagogů akceptovat průnik technologií do jejich práce je faktorem, který tomuto vývoji nahrává - viz http://spomocnik.rvp.cz/clanek/11555/

Anonymní řekl(a)...
24. června 2011 21:51  

průnik technologií jistě všechno vyřeší... učím rád chemii s pokusy skoro pořád, na jiných školách jen ukazují videa a prezentace z netu - to je jistě lepší, že.... na zš mají děti zvládnout základy, ne jen umět ctrl+C a ctrl+V...

Anonymní řekl(a)...
25. června 2011 18:58  

P. Brdičko, byly by někde k shlédnutí prezentace nebo záznamy také ostatních účastníků Kulatého stolu?

BoBr řekl(a)...
26. června 2011 22:43  

Určitě budou. Ptejte se na SKAV. Já jsem, jak je mým zvykem, publikoval prezentaci předem. Jak se o ní pan Wagner dozvěděl, netuším.

Janek Wagner řekl(a)...
26. června 2011 22:49  

Jednoduše, odkaz byl v nepovedeném webináři.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.