Přečtěte si: Organismi k maturytě léty dotlačené

čtvrtek 19. května 2011 ·

Již drahnou dobu živíme v Česku polostátní tunel jménem Cermat, do jehož pochybných útrob za tu dobu odtekly miliardy. A výsledek? Po patnácti letech zmršený projekt státních maturit, který je zbytečný jako existence samotného Cermatu a nakonec i spousty ministerských úředníků, jejich šanonů, vyhlášek a formulářů.

Z blogpostu Pavla Jurutky v blog.idnes.cz vybíráme:

Takhle třeba napsaly odpovědi v písemné práci z biologie v prváku přírodovědného lycea. Opsal jsem to do písmenka přesně, ovšem grafického a písemného projevu těch expertů vás raději ušetřím:Co je to bakteriofág?

  • Je to buňka, která napadá bakterie a vypouští nukleovou kyselinu.
  • Je to výrust, který napadá bakterí.
  • Je to bílkovyný obal...

Co je to očkování oslabenou vakcínou?

  • ....je, když ti píchnou vir s oslabenou vakcínou.
  • ....do těla se píchne nemoc a tělo si vytvoří protilátky...

Co jsou kosmopolitní organismy?

  • Kosmopolidní organismi jsou organismi, které....
  • Jsou to bakterie, které se vyskytují všude, i v kosmu!

Co je to vodní květ?

  • Sinice škodí zdraví, avšak není to chyba sinic, je to chyba člověka.
  • Jsou to přemnožené sinice, které se ve vodě vyskytují ve velkém množství. Způsobuje to člověk, který do vody vypouští organické a anorganické látky, které sinice mají jako žrádlo. Proto je jich tolik.
  • Když někdo vleze do vody, kde jsou přemnožené sinice, může dostat nemoc.

1 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
19. května 2011 v 14:30  

Na blbou otázku, blbá odpověď...

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.