MŠMT: Devět milionů navíc pro maturitní školy

pondělí 16. května 2011 ·

Ministr školství Josef Dobeš slíbil na dnešním brífinku ke státním maturitám poslat školám dalších devět milionů korun na vícenáklady spojené především s tiskem dokumentů."Jsem připraven školám pomoct. Ze svých rozpočtových úspor pošlu devět milionů korun. Školy na maturitách nesmí být bity," řekl Josef Dobeš. Zároveň uvedl, že v současné době je vyhodnocených asi 10 % škol, kde probíhá ústní maturitní zkouška. Asi 15 % žáků nebylo k maturitě připuštěno, z těch ostatních bylo 7 % neúspěšných. Vzhledem k tomu, že nyní nastupují k maturitám gymnázia, očekává ministr snížení neúspěšnosti. "Po písemné části maturit by neúspěšnost mohla být předpokládaných 20 %," uvedl Josef Dobeš. Tato čísla podle něj prezentují kýžený vzestup náročnosti maturit.

Ministr také zopakoval svůj záměr v příštím roce změnit harmonogram zkoušek tak, aby se celá maturita stihla v průběhu května a mohly na ni reagovat při svých přijímacích zkouškách vysoké školy.

2 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
17. května 2011 v 10:07  

Konečně může účelně vynaložit ty milióny, které před pár měsíci údajně vyjednáním změn kontraktů ušetřil...

Anonymní řekl(a)...
17. května 2011 v 12:30  

Ty přece rozdělil mezi zaměstnance, kteří tyto nevýhodné kontrakty odhalili.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.