Přečtěte si: Microsoft nabídl učitelům programy zadarmo

čtvrtek 7. dubna 2011 ·

České školy získají software v celkové hodnotě až 12 miliard korun, uvedli ve středu zástupci Microsoftu.

Podívejte se na první zpravodajské články k tomuto tématu.

Microsoft dá českým školám software až za 12 miliard korun

Živě.cz - ‎Stáří: 1 hodina‎
Když si člověk přečte titulek, že české školy získají do Microsoftu software za 12 miliard korun, pravděpodobně to bude považovat za neuvěřitelný obchodní úspěch pro Microsoft a obrovský zásah do rozpočtu škol či státu. Nicméně je to trochu jinak. ...

Microsoft nabídl učitelům programy zadarmo

tn.cz - ‎6.4.2011‎
České školy získají software v celkové hodnotě až 12 miliard korun, uvedli ve středu zástupci Microsoftu. Zástupci České republiky a Microsoftu totiž podepsali dodatek smlouvy, kterým se Česko připojilo k celosvětovému programu DreamSpark pro vyučující ...

České školy získají od Microsoftu software za 12 miliard korun

E15.cz - ‎Stáří: 19 hodin‎
Microsoft poskytne českým školám software v celkové hodnotě až 12 miliard korun. Společně s ministerstvem školství podepsal Memorandum o porozumění v rámci programu Partneři ve vzdělávání. Česko je tak jednou z prvních zemí, která se dnešním podpisem ...

Microsoft dodá českým učitelům bezplatně programy za 12 miliard

E15.cz - ‎6.4.2011‎
Softwarová firma Microsoft poskytne tuzemským školám bezplatně programy v celkové hodnotě až 12 miliard korun. Vyplývá to z dodatku memoranda o porozumění v rámci programu Partneři pro vzdělávání, který dnes podepsali zástupci Microsoftu, premiér Petr ...

9 komentářů:

Luděk Blaha řekl(a)...
7. dubna 2011 v 14:30  

Úplně jsem se dojetím rozplakal.
Po dvaceti letech konečně zaregistrovali, že jim školíme budoucí zákazníky zadara.

Anonymní řekl(a)...
7. dubna 2011 v 17:12  

Mohl by zde někdo, prosím trochu podrobněji popsat, o co se vlastně jedná? Jaké možnosti od toho může učitel, který je jakž takž schopný používat Poerpoint a dělat výukové materiály ve Smart Notebooku, očekávat?

Anonymní řekl(a)...
7. dubna 2011 v 17:43  

http://www.ceskaskola.cz/2011/04/prectete-si-microsoft-nabidl-ucitelum.html

Mgr. Milan Šatra řekl(a)...
7. dubna 2011 v 21:02  

Tento dar je velmi dobře promyšlený marketingový tah. Určitě je takový SmallBasic, Windows Server nebo Visual studio apod. nepostradatelný program pro každého učitele, například na 1. stupni ZŠ. Co jiného by mohla paní učitelka v 1. třídě dělat jiného než si programovat? Je jasné, že těch 12 miliard je jen statistické číslo, reálně bych to viděl tak maximálně statisíce. Jo kdyby tak pro učitele byly zadarmo Windows a Officy, to by byla jiná. Ale to je pánům z Microsoftu jasné, že by přišli na buben. A opět je mi k smíchu reakce naše věciznalého pana ministra, který si naivně slibuje od tohoto daru nedaru zlepšení úrovně českého školství ...

Anonymní řekl(a)...
7. dubna 2011 v 21:38  

a on je ještě ministrem ?

Anonymní řekl(a)...
8. dubna 2011 v 0:06  

Kdyz chce MS za software platit, tak se vam to nelibi, kdyz ho da zadarmo, tak taky ne. Zaslepenost nekterych nezna mezi a kdybyste se podivali na rozhovor generalniho reditele MS na CT, co byl vcera, tak on sam rekl, ze vetsinu vyuziti vidi na VS a odbornych skolach. Nebo si snad myslite, ze pripravovany Chrome OS nebo WebOS od HP neni marketingovy tah?
Navic ucitele v ramci licencniho programu Select maji narok na licenci Office i domu, tak kolem sebe prestante uboze kopat.

Ludek Blaha řekl(a)...
8. dubna 2011 v 1:12  

Kde jste se, pane Ballmere, naucil tak hezky cesky?

Mgr. Milan Šatra řekl(a)...
8. dubna 2011 v 7:40  

Nejde mi o to, že Microsoft nabídl vývojářské produkty učitelům zadarmo. Jde mi o tu nesmyslnou prezentaci daru ve výši až 12 miliard. Stačilo přiznat, že se odhaduje pouze zlomek z celkového počtu vyučujích. I když lepší něco, než nic.

Anonymní řekl(a)...
9. dubna 2011 v 12:41  

Vzdyt pisu, ze to generalni reditel priznal. A to ze to nerekli v tiskovce? Videl jste snad nekde clanek, kde by treba linuxova komunita priznala, ze ma na desktopech 1-2% ? Skoly maji na vyber mezi opensource a ted i nekterymi produkty MS zdarma, tak at si vyberou...

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.