Myšlenkové mapy

pondělí 18. dubna 2011 ·

Probuďte svou kreativitu, zlepšete svou paměť, změňte svůj život.


Myšlenkové mapy jsou nejefektivnější současnou pomůckou pro přemýšlení. Neuvěřitelně vylepší vaši inteligenci, kreativitu, komunikační dovednosti, koncentraci a paměť – každý rozměr vaší výkonnosti. Jsou klíčem, který odemkne vaše schopnosti a potenciál.

Myšlenkové mapy přivedl na svět Tony Buzan, přední světová autorita v oblasti výzkumu mozku a vzdělávání. Jde o převratnou techniku, která způsobila bouři ve školství i v byznysu. Myšlenkové mapy používají stovky milionů lidí: využijí všechny schopnosti své mozkové kůry – práci se slovy, obrazy, čísly, logikou, rytmem, barvou a prostorem – takže se mohou toulat nekonečnou krajinou svého mozku. Ať už je použijete k jakémukoli cíli, myšlenkové mapy vám pomohou:

  • Myslet jasně, kreativně a originálně.
  • Řešit problémy a rozhodovat se bez pochybování.
  • Plánovat, přesvědčovat, vyjednávat.
  • Zapamatovat si cokoli chcete.
  • Uspořádat a ovládat svůj život.

„Patřím mezi ty, kteří jsou přesvědčení, že se svým mozkem dokážeme víc. K aktivnímu používání mozkových buněk nám mohou pomoci kreativní metody, které učí, jak mozek používat. Tony a Barry Buzan jsou autory jedné z nich. Spojení slov a obrázků k vyjádření a záznamu myšlenkové činnosti změnilo a mění život mnoha manažerů.“ - Ivan Pilný, podnikatel a investor.

Více informací o knize vč. ukázkové kapitoly naleznete na http://knihy.cpress.cz/myslenkove-mapy.html.

2 komentářů:

Unknown řekl(a)...
18. dubna 2011 v 20:51  

Trochu bych před touhle knihou varoval: myšlenkové mapy jsou ovšem moc dobrý nástroj na cestě k uspořádanému myšlení. Ale když z toho někdo dělá moc velkou vědu, a předkládá to jako moc originální systém, a má ho moc složitě nakreslený, může to leckterého čtenáře spíše celkově odradit. Působí to moc marketingově nebo přefouknutě.
Ale nedejte se odradit a knížku si prohlídněte - a držte se v ní podstatných poznatků o tom, jak pomoci dětem, aby si v hlavě dělaly jasno.

AKA MONITOR řekl(a)...
27. května 2011 v 14:11  

Pozor na černobílé myšlení! Podobně jako v jiných oblastech ( na př. e-knihy ) i v oblasti myšlenkových knih má řada lidí tendenci pouze hanobit, nebo pouze velebit. I zde platí, že jakýkoliv nástroj je efektivní pouze pokud je adekvátní situaci, v které je uplatněn. Na jednoduchou úlohu jistě nebudu aplikovat složitý nástroj, jehož zvládnutí mi vezme více času než samotná úloha. Současný software myšlenkových map má ovšem rozsáhlé integrační schopnosti ( do MS Office, MS Project atd. ) což posouvá otázku efektivnosti jeho uplatnění do úplně nové roviny. Více třeba na mém weblogu věnovaném MM: http://mind-map.akamonitor.cz. Arnošt Katolický.

Články dle data



Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018




Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.



WebArchiv - archiv českého webu



Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.