Výuka práce ve Wordu a Excelu moderně a interaktivně – díl 4

čtvrtek 10. března 2011 ·

Ve čtvrtém dílu seriálu o knihách edice Rychle hotovo! se budeme věnovat publikaci o Wordu 2010 a ukážeme si ukázku konkrétního postupu uvedeného v knize, a to použití oddílů v praxi z kapitoly 3.

Knihy z edice Rychle hotovo! jsou vhodné k výuce na školách, v kurzech i pro samouky. A to nejen jako doplnění výuky, ale díky pečlivému výukovému přístupu zkušených autorům také přímo jako podkladový materiál pro výuku.


Více informací, obsah i ukázkovou kapitolu najdete na webové stránce knihy.Mimo to si představíme několik snímků z dalšího interaktivního videokurzu nacházejícího se na přiloženém CD. Videokurzy vyučují techniky a postupy aktivním, moderním způsobem.Vyzkoušejte si: Zkuste si na vlastní kůži ukázkový videokurz z knihy.Ukázka z knihy

Použití oddílů. Potřebujete-li v dokumentu oddělit několik stránek, abyste je mohli odlišně vytisknout nebo zobrazit, postupujete následovně:

1. Nastavíte vzhled stránky pro celý dokument (karta ROZLOŽENÍ STRÁNKY, příkaz ORIENTACE). Dokument má například 3 stránky. Chcete, aby první a poslední strana byly na výšku a prostřední na šířku. Pro celý dokument tedy zvolíte orientaci NA VÝŠKU.2. Textový kurzor postavíte před místo, které má být odděleno, tj na začátek 2. stránky.
3. Zadáte příkaz KONCE na kartě ROZLOŽENÍ STRÁNKY a vyberete KONCE ODDÍLŮ: DALŠÍ STRÁNKA.

4. Textový kurzor postavíte před místo, které má být od předchozího oddílu odděleno, tedy na začátek 3. stránky.

5. Zadáte příkaz KONCE na kartě ROZLOŽENÍ STRÁNKY a vyberete KONCE ODDÍLŮ: DALŠÍ STRÁNKA.

6. Textový kurzor umístíte do oddělené části a ORIENTACI zvolíte NA ŠÍŘKU (karta ROZLOŽENÍ STRÁNKY, příkaz ORIENTACE).Ukázka z videokurzu

Videokurz: Jak vytvořit titulek obrázku. Videokurz trvá asi 3 minuty podle rychlosti provedení. Jednotlivé kroky je možné přeskakovat, nebo je naopak opakovat. Video lze ovládat vpřed i zpět. Kreslená postavička přitom vždy poradí a vše vysvětlí pro případ, že byste něčemu nerozuměli.Předchozí díly
Výuka práce ve Wordu a Excelu moderně a interaktivně – díl 3
Výuka práce ve Wordu a Excelu moderně a interaktivně – díl 2

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.