Roman Baranovič & Juraj Platko: Notebook pre každého žiaka

pátek 11. března 2011 ·

Záznam vystoupení na TEDxBratislava.Autor projektu Notebook pre každého žiaka a učiteľ v malotriednej škole v dedinke Abranovce
Roman Baranovič je autorom viacerých popularizačných publikácií a učebníc informatiky. V rokoch 1999-2007 viedol ako výkonný riaditeľ projekt Infovek na Ministerstve školstva SR, v súčasnosti sa jeho meno spája s akademickým programom spoločnosti Microsoft Partneri vo vzdelávaní. Jeho energia a odvaha púšťať sa do projektov, ktoré sú na Slovensku pilotmi svojho druhu, je inšpirujúca. Jedným z jeho jedinečných projektov, ktorý zaznamenal veľký úspech, je projekt Notebook pre každého žiaka. Pán učiteľ Platko má už len skok do penzie a dal sa v rámci neho na výučbu s počítačmi. Tento školský rok zažíva vo svojej pedagogickej praxi čosi nevídané. Tridsaťpäť školákov sa do školy teší a ich dochádzka je bezchybná. Tú premenu s deťmi, z ktorých deväťdesiat

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.