Přečtěte si: CERMAT podle ministerstva školství mrhal miliony

středa 16. března 2011 ·

Ministerstvo školství kritizuje šéfa Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT) Pavla Zeleného za údajné plýtvání penězi, samo ale čelí problému, protože si nechalo za téměř milion korun a bez řádného výběrového řízení vyrobit televizní spoty ke státním maturitám. Píše to úterní Právo.

Z článku v Českých novinách vybíráme:

"Maturita měla naprosto špatně zacílenou a koncipovanou propagaci. CERMAT utrácel miliony za letáky, semináře, tašky a další propagační předměty. Studenty ani jeden z těchto způsobů propagace nepřiměl k tomu, aby jakkoli změnili na státní maturitu názor," řekla Právu Kubovičová.

5 komentářů:

Blaha Luděk řekl(a)...
16. března 2011 v 14:19  

Kdyby víc šetřili, měli by na ještě větší odměny.

Simona CARCY řekl(a)...
16. března 2011 v 15:25  

Někdo říká, že je Kubovičová divná, někdo říká, že je skvělá. My jen víme, že je šéfkou mluvčích pana ministra. Rozhled důlního koně je její hlavní atribut v problematice maturit, jinak by nesmíchala lži s polopravdami. Také je možné, že to neudělala schválně, ale že prostě musela. To se pak na ni ale nemůžeme zlobit, že?

Anonymní řekl(a)...
16. března 2011 v 16:05  

Na částkách řádu statisíců si budou navzájem vyčítat Dobeš se Zeleným, kdo z nich je horší manažer a kdo víc plýtvá. (Co je mi do toho, oba nestojí za nic.)

Přitom oba naprosto nesmyslně a bezúčelně zacházejí s částkami o tři řády vyššími.

Anonymní řekl(a)...
17. března 2011 v 23:01  

Nic proti šetření, ale v tomto bodě je MŠMT vedle jak ta jedle.
Ve všech státech, které zaváděly státní maturity, byla část finančních prostředků vždy před zahájením věnována na propagaci tohoto projektu (trička, propagační spoty, reklamní akce pro veřejnost, aj.).
Tohle by snad měl pochopit i ten největší blbec!

Anonymní řekl(a)...
18. března 2011 v 10:24  

To anonymní z 17.3. 23:01
To je na tom to nestrašnější: že je vlastně všechno v pořádku. Nejprve odvedeme peníze do EU, pak zažádáme o tytéž peníze ve formě dotací a pokud nám je EU přiklepne, musíme povinně část dát na propagaci, tedy na trička, kšiltovky, bločky a tužtičky a stupidní spoty. Sláva Evropské unii!

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.