Nadace PROMĚNY: OTEVÍRÁME NOVÝ GRANTOVÝ PROGRAM

středa 2. března 2011 ·

Nadace PROMĚNY otevírá nový grantový program ZAHRADA HROU, který pomůže školám se zlepšováním stavu jejich zahrad. Na jeden projekt přispívá nadace částkou do výše 2 mil. Kč. V letošním roce dostanou šanci pražské mateřské školy.„Přípravě programu jsme věnovali více než rok. Východiskem pro nás byl celkově neutěšený stav prostředí, v němž děti tráví spoustu času, samozřejmě i poptávka ze strany škol po řešení této situace a zkušenosti z nadačního programu PARKY,“ přibližuje důvody vzniku nového programu ředitelka nadace PROMĚNY Gabriela Navrátilová. Školní zahrady bývají často nahrazovány sportovními hřišti s umělým povrchem, případně typizovanými herními prvky a zeleň ze zahrad nenávratně mizí. Dětská hřiště jsou řešena šablonovitě, nerozvíjí se fantazie a kreativita. „S pomocí programu ZAHRADA HROU chceme na tyto nepříznivé trendy upozornit a současně nabídnout alternativu,“ doplňuje ředitelka nadace.      

V polovině března nadace zveřejní první grantovou výzvu, která bude určena pražským mateřským školám. Záměrem nadace je každoročně podpořit proměnu jedné až dvou zahrad grantem do výše 2 mil. Kč. Nadace PROMĚNY již pracuje na pilotním projektu, který by měl být dokončen nejpozději na jaře příštího roku.

Další podrobnosti o činnosti nadace na www.nadace-promeny.cz nebo na vyžádání.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.