Ministr Dobeš: Seminárky za své podřízené nepíšu!

čtvrtek 17. února 2011 ·


Nejrůznější informace o dění na MŠMT, které se v posledních 14 dnech objevují v médiích, se ministr Josef Dobeš rozhodl uvést na pravou míru. Svolal proto mimořádnou tiskovou konferenci, na které kromě jiného důrazně popřel autorství seminární práce své podřízené, se kterým přišel nejmenovaný deník. Zároveň oznámil, že podal trestní oznámení na neznámého pachatele ve věci ochrany osobních údajů a porušení listovního tajemství.


Ministr práci své podřízené pouze připomínkoval, protože pojednávala přímo o jeho osobě. "Práci jsem si stáhl, napsal jsem tam svoje připomínky, uložil a odeslal. Tolik můj vstup," vysvětlil Josef Dobeš jasně. Představu, že při svém pracovním vytížení a rodinných povinnostech píše za jiné jejich práce, označil jako bezpředmětnou. "Pokud bych chtěl, aby mi bylo připisováno za něco na ministerstvu autorství, je to úspěšná státní maturita, srovnávací zkoušky v 5. a 9. ročníku základních škol a snížení byrokracie úřadu," doplnil.

K odměnám zaměstnanců MŠMT ministr zopakoval, že se vloni podařilo snížit počet zaměstnanců úřadu o 18 %, čímž došlo k úspoře 3,9 milionu korun. Tyto mimořádné peníze byly rozděleny do kvartálních odměn. "Chtěl jsem, aby lidé, kteří zde při sníženém stavu pracovali, dostali odměnu," komentoval rozhodnutí ministr.  Sám odměnil své náměstky (od 0 do 100.000 korun), náměstci a vrchní ředitelé peníze pak dál rozdělovali svým podřízeným.

Ke spekulacím o platových podmínkách zaměstnanců MŠMT ministr dále uvedl: "Překvapila mě informace, že personální ředitel úřadu bere měsíčně 140 tisíc korun. To není pravda. Jedná se v tomto případě o násobek částky, kterou má tento krizový manažer ve skutečnosti."

Ke snímkům pořízeným loni v létě fotografem Ondřejem Pýchou ministr Dobeš uvedl, že za dva dny práce se zaplatilo 70 tisíc korun včetně DPH.  Celkem bylo pořízeno více než 600 fotografií - ministra v úřadu, ministra s rodinou, náměstků a bývalého vrchního ředitele. Snímky od té doby hojně využívají sdělovací prostředky. Vzhledem k tomu, že se jedná o renomovaného fotografa, je cena pořízených snímků zcela standardní.

Ministr dále vyslovil důvodné podezření, že na veřejnost mohly uniknout důvěrné informace týkající se zaměstnanců jeho úřadu, včetně jejich e-mailové korespondence. "Potřebuji své zaměstnance chránit, proto jsem podal trestní oznámení na neznámého pachatele," oznámil Josef Dobeš.

2 komentářů:

Luděk Blaha řekl(a)...
17. února 2011 v 21:46  

se vloni podařilo snížit počet zaměstnanců úřadu o 18 %, čímž došlo k úspoře 3,9 milionu korun. Tyto mimořádné peníze byly rozděleny do kvartálních odměn.

Konečně jsem pochopil, co znamená být členem vlády rozpočtové zodpovědnosti.
A kam přišlo těch deset procent z platu našich provozních zaměstnanců? Asi začínajícím učitelům.

Anonymní řekl(a)...
19. února 2011 v 21:57  

Kde na to psaní bere pan ministr čas, to fakt nechápu.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.