Mezinárodní školní síť aces startuje novou projektovou soutěž: „Budování mostů ve společnosti – staň se dobrovolníkem ve své komunitě!“

úterý 8. února 2011 ·

Aces – Akademie středoevropských škol – startuje pátý  ročník soutěže mezinárodních školních partnerství. Vzhledem k právě probíhajícímu Evropskému roku dobrovolnictví je téma pro letošní rok: „Budování mostů ve společnosti – staň se dobrovolníkem ve své komunitě!“

Pomoc vrstevníků těm, kdo mají problémy s učením, pořádání koncertů v domech pro seniory, podpora mladých a starších lidí při zapojování se do společných projektů s cílem chránit životní prostřední nebo bojovat proti diskriminaci – to vše mohou být projekty, které se soutěže mohou zúčastnit. Jedním z cílů Evropského roku dobrovolnictví 2011 je zviditelnit občany, kteří se aktivně ve svém volném čase a bez nároku na odměnu zapojují do dobrovolnické činnosti: „Dobrovolníkem se může stát každý a vedle osobního uspokojení se může naučit novým věcem.“ 

Hledáme české školy!


Soutěže se účastní celkem 15 zemí a přihlásit se do ní mohou všechny školy z České republiky. Návrhy projektů je možné podávat do 30. dubna 2011. Nejlepší projekty vybere mezinárodní porota. Vítězové soutěže se zúčastní cyklu aces 2011/2012 a zároveň jim bude přidělen grant. Mimo jiné budou během projektu podporováni a budou pozváni na mezinárodní setkání. On-line vyhledávač, který pomůže najít školám „ideálního partnera“ dle jejich zájmů a požadavků, je dostupný na: www.aces.or.at. V rámci projektu budou školy společně s partnery realizovat společné nápady.

aces – Akademie středoevropských škol


Vzdělávací projekt pro školy „aces“ vznikl v roce 2006 a je financován Nadací ERSTE. Partnery projektu „aces“ jsou občanské sdružení VČELÍ DOM (Slovensko) a Interkulturelles Zentrum (Rakousko), které je koordinátorem projektu. Aces aktivně podporuje výměnu a spolupráci mezi státy střední a jihovýchodní Evropy. Iniciativa je ve všech zemích podpořena Ministerstvem školství. Do projektu aces se již zapojilo přibližně 16 000 studentů a 2 000 učitelů. 

Téma projektové soutěže:


„Budování mostů ve společnosti – staň se dobrovolníkem ve své komunitě!“

Konečný  termín podání přihlášek: 30. dubna 2011

Partnerské země:: Albánie, Rakousko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvatsko, Česká republika, Maďarsko, Kosovo, Makedonie, Moldávie, Černá Hora, Rumunsko, Srbsko, Slovenská republika a Slovinsko.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.