Přečtěte si: Od června čekají střední školy peníze z EU, přilepší si i kantoři

pondělí 7. února 2011 ·

Zhruba od června budou moci střední školy čerpat 1,5 miliardy korun z EU, přilepšit by si díky tomu mohli i šikovní kantoři. Ředitelé totiž mohou kromě nákupu pomůcek či podpory studentských stáží využít peníze i na odměny učitelům za práci navíc. Podle ministerstva školství si může o dotace zažádat až 1200 mimopražských středních škol. Nemusí se přitom trápit složitou administrativou, projekty se budou podávat zjednodušeným způsobem prostřednictvím takzvaných šablon.


Zprávu ČTK přináší portál České noviny, z článku vybíráme:


"Finance z programu EU Peníze středním školám nelze použít na mzdy učitelů. Nicméně v rámci získaných peněz na dané projekty může ředitel školy dát učitelům pracujícím na těchto projektech takzvané odměny za práci navíc," uvedl úřad s tím, že záleží pouze na řediteli, zda kantorovi přidá za práci na školním projektu peníze.


Financování by mělo být připraveno od června, školy budou mít rok na to, aby si o peníze zažádaly. "Počítá se s tím, že projekty budou v rozmezí 300.000 až dva miliony korun," sdělili úředníci.

1 komentářů:

Kalashnikoff řekl(a)...
7. února 2011 v 21:04  

Aj vaj, toho jsem se bál, i střední školy dopadnou jako základní, takže v červnu zažádáme, a v červenci dostaneme (o rok později). Bude to jednoduché, jen MŠMT vše tak nějak nestihne...

Články dle data



Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018




Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.



WebArchiv - archiv českého webu



Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.