WorldWide Telescope: pohled do hlubin vesmíru

pondělí 6. prosince 2010 ·

Virtuální teleskop WorldWide Telescope vytvořený ve spolupráci společnosti Microsoft a NASA nabízí obrovské množství snímků z řady světových teleskopů ve vysokém rozlišení i modely planet.

Microsoft uvolnil testovací verzi WorldWide Telescope po dlouhém vývoji již na jaře roku 2008, inovovaná verze byly představeny letos v červenci na každoročním setkání odborníků z oblasti vzdělávání a vědy Faculty Summit 2010. Aplikace dodávaná v instalovatelné verzi nebo ve verzi pro prohlížeč s využitím Microsoft Silverlight 3.0 je orientována především na výuku.Součástí je i virtuální globus:Je tu i řada animací:

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.