Veronika Suchá: Studenti našli fintu, jak si pojistit státní maturitu

pondělí 15. listopadu 2010 ·

Po maturitní generálce, kterou neprošla třetina budoucích maturantů, si studenti středních škol našli elegantní způsob, jak si zisk státní maturity v květnu pojistit. Do povinné části si zapíší předmět v lehčí variantě a tu těžší si pak zvolí jako volitelnou. Z jednoho předmětu tak budou maturovat dvakrát.


Z článku zpravodajského portálu Aktuálně.Centrum.cz vybíráme:

"Nepředpokládal jsem, že bude o nepovinné předměty takový zájem, na tuto možnost se studenti velmi často ptají. Chtějí si těžší verzi jako nepovinnou zvolit hlavně u jazyků. Čas mají do patnáctého listopadu, o víkendu ještě proběhnou hlavní porady doma," uvedl Dytrt.

Připomíná ale, že takovou možnost budou mít pouze maturanti v květnu 2011. Ti další už ne. "To je přechodné opatření jen pro letošek, kdy je zkouška poprvé. Další rok přibudou do povinné části jiné předměty a dvě zkoušky z jednoho předmětu nebude nikdo smět dělat," upozorňuje Dytrt.

2 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
15. listopadu 2010 v 18:44  

Samozřejmě, že studenti tuto fintu odhalili. Většina z nich asi nečte zákony a vyhlášky, takže na ni většinou nepřišli sami. Poradil jim ji na svých oficiálních stránkách cermat.

Anonymní řekl(a)...
15. listopadu 2010 v 19:19  

Která matematika bude mít větší váhu ve výsledku zkoušky? Základní (povinná), nebo vyšší (nepovinná)? Že bychom to pojali jako součet obou zkoušek a všech procent dohromady? Budeme mít vyšší úspěšnost...

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.