Rodině Flétničkových vdechli život Jiří Lábus, Alice Nellis a Vít Sázavský

úterý 23. listopadu 2010 ·

V jednom domečku žije rodina Flétničkových. A v té rodině je náramně veselo, protože si rádi zpívají a hrají... Tak zve úvodní text knihy a CD "O čtyřech flétničkách aneb Jak Soprinka našla ztracenou písničku" do světa poezie, hravosti a hudby. Do světa rodiny Flétničkových.


Tento svět vytvořili hudebníci a hráči na zobcové flétny Hana Šťastná a Václav Bratrych spolu s ilustrátorkou Jitkou Petrovou. Na přiloženém CD vdechli knize a písním život vypravěč Jiří Lábus, zpěváci Alice Nellis, Vít a Markéta Sázavští a Jiří Pavlíček.

Při nahrávání nebyly použity žádné elektronické zvuky a nástroje.

Představování jednotlivých členů rodiny Flétničkových doprovází kvarteto barokních zobcových fléten Windways. Jako doprovodný nástroj je využito cembalo Edity Keglerové a zvukomalbu nahrávky doplňují orffovské nástroje Lenky Pospíšilové. Knihu s CD vydalo jako svou první publikaci vydavatelství VÁHA.

Na aktuálně spuštěných webových stránkách www.fletnickovi.cz, je kromě knihy a CD představena stejnojmenná divadelní hudební pohádka dvojice H. Šťastná a V. Bratrych, najdete zde videozáznam jediného představení všech účinkujících v divadle Ypsilon, videoklip k vydání knihy, pozvánky na adventní koncert kvartetu Windways a Letní flétnový týden pro děti a mládež od 10 do 17 let a další.

Svět rodiny Flétničkových udělal první kroky ke svým zájemcům. Ti se mohou do budoucna těšit na další pokračování jejich příběhů, písniček, divadelních představení a např. i na velkou interaktivní hudební počítačovou hru.

1 komentářů:

Hudebkářka řekl(a)...
23. listopadu 2010 v 20:19  

Hezká, příjemná muzička pro děti i jiné posluchače, p. Lábus je milý vypravěč. Myslím, že jednoduchých písniček a skladbiček, které jsou dětem přístupné a na nic extrovního si nehrají, není nikdy dost.
Tyhle flétny z celé rodiny zobcovek (i basová, altová, tenorová) mají kouzelný /sou/zvuk a celá pohádka je pro mě pohlazením po duši. Snad i pro děti :)

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.