Radka Kvačková: Jak začneme testovat, budou i žebříčky

středa 20. října 2010 ·

Podle poradenské společnosti McKinsey se testování vzdělávacích výsledků osvědčuje. Jednotný metr ale nemusí být úplně fér.

2 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
20. října 2010 12:30  

S tím ostatně souhlasí i ředitel českého Centra pro zjišťování vzdělávacích výsledků Pavel Zelený: „Pokud škola leží řekněme v oblasti, kde žijí děti z málo podnětného prostředí, může odvádět neuvěřitelnou práci, ale v absolutních výsledcích se to neprojeví.“ Přitom připouští, že pozice takové školy na vzdělávacím trhu bude nevalná.
No právě. A co s tím uděláte? Dáte ji méně peněz aby byli v budoucnosti ještě horší?

V nedávné histori se razila teze, že žák má být hodnocen podle pokroku, kterého v určitém časovém úseku dosáhl. To už neplatí?

Anonymní řekl(a)...
20. října 2010 22:35  

Nejdříve se musí v první třídě otestovat jaké má vlastně žák studijní předpoklady, potom je možno sledovat pokrok/nepokrok v páté a deváté třídě. Osobně si však myslím, že genetické předpoklady budou rozhodující. Ten kdo má IQ 90 nám ve škole nevyroste na IQ 110 ! Zas tak bych nepřeceňoval vzdělávací proces a jeho "unikátní" vliv na žáka. Platí pořekadlo - "kde nic není, ani čert nebere".Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.