15. 10.: konference Standardy pro základní vzdělávání, hodnocení výsledků vzdělávání

středa 6. října 2010 ·

Dovolujeme si vás pozvat na odbornou konferenci MŠMT s názvem standardy pro základní vzdělávání, hodnocení výsledků vzdělávání , která se bude konat v pátek 15. 10. 2010 od 9 do 16 hodin ve velkém sále Střední odborné školy stavební a zahradnické, Učňovská 1, Praha 9.

Na konferenci bude zahájena diskuze na téma týkající se stanovení evaluačních standardů pro základní vzdělávání a jejich využití pro ověřování výsledků vzdělávání žáků 5. a 9. ročníku.

Před přípravou evaluačních standardů pro základní vzdělávání považujeme za nutné zjistit názory Vás, odborníků, kteří se zabýváte základním vzděláváním žáků.

Tato konference proto představuje zahájení veřejné diskuse k podobě evaluačních standardů a návrhu systému ověřování výsledků žáků. Teprve na základě výsledků vzniknou pracovní návrhy evaluačních standardů a systému ověřování výsledků žáků, které budou dále s veřejností konzultovány.

Budete-li mít zájem, uvítáme příspěvek na jedno z těchto témat:

1)         Využití Standardů pro základní vzdělávání.
2)         Váš návrh podoby Standardu.
3)         Využití výsledků testování žáků 5. a 9. ročníků (pro žáka, školu, rodiče, zřizovatele, stát, veřejnost).
4)         Organizace, forma, obsah, frekvence plošného testování žáků.

Informace o místě konání konference a dopravním spojení jsou zde: www.skolajarov.cz.

1 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
30. října 2010 v 6:43  

Bojím se, bojím ... !!!
A to docela vědomě a globálně !

Čím větší globální řízení kvality, tím větší paskvil. Nechápu, co některým mozkům dodává sebevědomí, když propagují globální srovnávání s mnoha abstraktními "esencemi". Vždyť se to dá říct jednou větou.

Školy už teď nemají časové kapacity věnovat se evaluaci, aniž by to zanechalo vliv na kvalitu mezilidských vztahů. Prostě samotný proces hodnocení a srovnávání razatně přesune pozornost k samotnému hodnocení na úkor přirozených spontánních procesů. Jinými slovy, sníží lásku k učení, přetíží formální administrativu, vytvoří deprivaci ze srovnávání ... a to všechno udětí, které strádaly vztahově.

Otisk v učitelích je znát už několik let ... ale ten, kdo to nežije, bude stále navrhovat "úžasné kontrolním mechanismy" z moci úřední.

ProBoha! .. zaveďte etickou výchovu a kultivujte hodnoty rodiny, naučte lidi ctít znovu Boha, učte je lásce ... nebo to všechno skončí špatně !

Školy a rodiny jsou chudé na ducha a na citovou vazbu. Její účinky v psychice člověka, zejména dítěte mají vliv na emocionalitu, rozhodování, zralost i kognitivní výkon. To vše už bylo vyzkoumáno v minulém století, tak to stačí jen uplatňovat... Quo vadis školo?

(obyčejný člověk)

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.