ČTK: Česko může kvůli špatnému školství přijít o stamiliardy

pátek 17. září 2010 ·

Česká republika může kvůli špatnému stavu školství přijít v příštích letech o stamiliardy korun. Neuspokojivá úroveň školství začne totiž výrazně oslabovat ekonomiku. Uvedly to čtvrteční Hospodářské noviny (HN) s odvoláním na studii pražské pobočky konzultantské společnosti McKinsey and Company. Problém údajně začíná už na základních školách. Českým žákům se stále zhoršují jejich počtářské a čtenářské dovednosti, které jsou přitom klíčové mimo jiné i pro úspěšné zvládnutí vysoké školy.

9 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
17. září 2010 v 8:38  

Netušíte, prosím, někdo, kde lze tu zprávu celou stáhnout?
Děkuju.

Anonymní řekl(a)...
17. září 2010 v 8:45  

Miluji výpotky podobných agentur. Ukazují totiž, jak na školství pohlížejí korporátfašisté jim vládnoucí. Člověk je ekonomická jednotka, výrobce a konzument, školství má za úkol produkovat kolečka vhodná do tohoto systému. Věda jako realizace touhy po poznání? Neexistuje. Opět zdroj zisku. Tohle nemůže dopadnout dobře.

Janek Wagner řekl(a)...
17. září 2010 v 8:59  

Na celou zprávu se dostanete kliknutím na červený titulek nahoře.

Anonymní řekl(a)...
17. září 2010 v 9:41  

Proboha, myslím tu zprávu McKinsey and Company...

poste.restante řekl(a)...
17. září 2010 v 13:29  

Není to fantastické, když potřebujeme pobočku americké společnosti, aby nám oznámila to, co učitelé tvrdí už cca 10 let?

Luděk Blaha řekl(a)...
17. září 2010 v 20:27  

co učitelé tvrdí už cca 10 let?

Heleďte, pane poste.restante, vzhledem k tomu, že je nás ještě pár, co učíme kvalitně, tak já posledních 10 let tvrdím, že ten propad bude nejvýše 398 miliard.

Vít Pátek řekl(a)...
19. září 2010 v 14:33  

Celá zpráva (v češtině) je ke stažení na stránkách české pobočky McKinsey.

http://www.mckinsey.com/locations/prague/work/probono/2010_09_02_McKinsey&Company_Klesajici_vysledky_ceskych_zakladnich_a_strednich_skol_fakta_a_reseni.pdf

Anonymní řekl(a)...
19. září 2010 v 19:35  

To Vít Pátek: Děkuju.

Anonymní řekl(a)...
19. září 2010 v 21:33  

a že by to ani přemnožená osmiletá gymnázia nezvrátila ? Co můžou učitelé II. stupně udělat s žáky, jejiž IQ má medián 90 ? Do těchto hrníčků se opravdu vleze je tolik tekutiny kolik má objem.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.