Společné prohlášení MŠMT a Asociace krajů ČR k projektu Studentské volby 2010

pátek 9. dubna 2010 ·

Ministryně školství Miroslava Kopicová se setkala s předsedou Asociace krajů ČR Michalem Haškem. Předmětem setkání byl projekt Člověka v tísni s názvem Studentské volby, který v poslední době budí pozornost.


Miroslava Kopicová a Michal Hašek se vzájemně seznámili s názory na tento projekt a jeho právními souvislostmi v době probíhající předvolební kampaně k volbám skutečným Jelikož podle jejich názoru nadále přetrvávají pochybnosti, rozhodla se ministryně Kopicová neprodloužit záštitu, kterou Studentským volbám udělila pro rok 2009. Záštita ministryně totiž obvykle znamená pro školy tradičně cosi jako doporučení.

Michal Hašek vyjádřil zklamání nad tím, že zřizovatelé středních škol v ČR dosud nebyli o projektu nijak informováni.

Podle názoru Miroslavy Kopicové i Michala Haška jsou podobné projekty přibližující mladé generaci princip fungování zastupitelské demokracie standardní jak v zemích EU, tak i v Kanadě či USA a jistě plní svou vzdělávací funkci. Zákaz propagace politických stran na půdě školy ošetřuje školský zákon a za jeho dodržování jsou zodpovědní ředitelé. Zároveň však platí, že nemalá část žáků středních škol je již plnoletá a má tedy volební právo. Existuje tak určité riziko, že Studentské volby přece jen mohou být terčem předvolební propagace. V současné vyhrocené politické situaci není možné vyloučit ani napadení projektu a zejména jeho výsledků některým z neúspěšných volebních subjektů po skutečných volbách do PSP ČR konaných 28. a 29. května.

„Prioritou je dodržování práva a důsledná ochrana školství před politizací, to musí být respektováno i v tomto případě," dodávají ministryně školství Miroslava Kopicová a předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.