Evropský týden IT dovedností 2010 – „European e-Skills Week 2010“

úterý 2. února 2010 ·

Evropský týden IT dovedností 2010 - „European e-Skills Week 2010“ je kampaň iniciovaná Evropskou komisí/Generálním ředitelstvím pro podniky a průmysl. Je zaměřena na podporu zdokonalování IT dovedností u široké veřejnosti a na zvýšení motivace mladých lidí ke studiu a práci v IT oborech. Akce bude probíhat od konce tohoto roku a vyvrcholí během prvního březnového týdne 1. 3. - 5. 3. 2010. Důvodem kampaně jsou neustále rostoucí nároky na počítačovou gramotnost a IT dovednosti, které jsou v současné době nezbytným předpokladem pro většinu kvalifikovaných pracovních míst.

Za realizaci kampaně zodpovídá organizace European Schoolnet a DigitalEurope, v České republice aktivity „European e-Skills Weeku 2010“ koordinuje Dům zahraničních služeb MŠMT. Evropský týden IT dovedností 2010 bude probíhat ve více než 20 státech Evropské unie a zapojí se do něj žáci, studenti, učitelé, veřejní činitelé, odborníci a zástupci IT firem. Plánuje se velké množství aktivit v podobě konferencí, diskusí, soutěží a workshopů na školách. Jednou z akcí pro učitele bude národní konference eTwinning 26. 3. – 27. 3. 2010 se zaměřením na IT dovednosti učitelů a žáků Z průzkumu z roku 2008 vyplynulo, že více než 33 % obyvatel Evropské unie nikdy nepoužilo internet a v roce 2006 ho pouhých 19 % využívalo ke vzdělávacím účelům. Zároveň klesá zájem mladých lidí o studium IT a technických oborů na středních i vysokých školách. Kampaň „e-Skills Week“ se zaměřuje nejen na základní IT dovednosti, ale také na osvětu v oblasti bezpečnosti internetu, snahu motivovat ke studiu IT, matematiky a přírodních věd, upozorňuje také na nevyrovnanost zastoupení žen a mužů v těchto oborech.

Dům zahraničních služeb MŠMT nabízí školám, neziskovým organizacím i firmám, které jsou aktivní v šíření IT dovedností, možnost spolupráce. Nabízíme vám významnou propagaci vašich aktivit, soutěží a výsledků vašich projektů v průběhu „Evropského týdne IT dovedností“. Neváhejte se obrátit na kontaktní osoby v ČR: Petr Chaluš, petr.chalus at naep.cz, a Veronika Řehořová, veronika.rehorova at naep.cz, telefon 221 850 300.

Zapojené organizace:


Další odkazy:

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.