NIDV: Pilotní seminář Nová maturita a management školy před odborným publikem

pondělí 25. května 2009 ·

V akademických prostorách Pedagogického muzea J. A. Komenského se konal 15. května 2009 v rámci projektu KROK pilotní seminář „Management školy a nová maturita“. Sérii modulů k organizaci maturitní zkoušky představili lektoři Mgr. Blažena Kubíčková a Mgr. Jiří Forman. Semináře se účastnili zástupci MŠMT, ČŠI, ředitelé středních škol a lektoři projektu KROK, pozvání přijali tajemník ministryně Zdeněk Kadlec a náměstek ministryně RNDr. Jindřich Kitzberger.

Pilotní seminář probíhal po obsahové a organizační stránce přesně tak, jak se bude realizovat v celé republice, a to v počtu 110 seminářů. Autoři logistiky nové maturity z CERMATu ve spolupráci s lektory a pracovníky NIDV vytvořili jednotnou prezentaci a argumentaci k jednotlivým tematickým blokům. Po každém bloku následovala diskuse, otázky byly zaznamenány a budou zpracovány pro potřeby následujících seminářů.

Účastníci hodnotili seminář průběžně po každém bloku a v závěru celý program formou dotazníku. Otázky byly koncipovány tak, aby se podchytily formulace, jejich jednoznačnost a srozumitelnost. Po obsahové stránce bylo důležité zjistit, jestli budoucí účastníci seminářů jsou schopni podle předaných informací zorganizovat ve své škole maturitní generálku. V současné době se dotazníky zpracovávají. Závěr z jejich vyhodnocení může ovlivnit definitivní podobu semináře, první ohlasy absolventů přímo na semináři vyznívají pozitivně.

Dalším krokem v projektu je celoplošná realizace tohoto semináře v ČR a on-line studií pro zadavatele a školní maturitní komisaře. V příští aktualitě se s Vámi podělíme o reakce ředitelů středních škol na semináře v regionech.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.