ČTK: Pokud škola rozdělí děti podle barvy pleti, poruší zákon

pondělí 25. května 2009 ·

Česká školní inspekce (ČŠI) se zaměří na Základní školu Masarykova ve Valašském Meziříčí, kde mají od příštího školního roku vzniknout dvě první třídy, jedna pro romské a druhá pro ostatní děti. Škola by tím podle inspektorů porušila školský zákon a hrozil by jí výmaz z rejstříku škol. Informují o tom dnešní Lidové noviny (LN). Do školy se v úterý chystá také náměstkyně ministryně školství Klára Laurenčíková a možná i ministr pro lidská práva Michael Kocáb.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.