ČTK: Státní maturity se nelíbí studentům, Kopicová udělá prověrku

pondělí 11. května 2009 ·

Proti státním maturitám, které mají začít příští školní rok, se bouří část studentů, pochyby podle ČTK vyjádřila i nová ministryně školství Miroslava Kopicová. Kritici jim vyčítají údajnou nepřipravenost, dokončení se prý nemusí stihnout ani do příštího roku.

ČTK informuje o článku s titulkem Kopicová: "Je možné, že maturity zastavím." v dnešních Hospodářských novinách:

Podle Hospodářských novin proto nechá Kopicová udělat audit a v případě nesrovnalostí zkoušky pozastaví. Studenti zase podepisují petice a k protestu proti státním maturitám se už na internetu připojilo přes 16.000 lidí.

"Podle mých informací nejsou testy v dobrém stavu a v některých jsou chyby. Není také dostatečně zajištěna logistika a organizace zkoušky," citovaly HN novou ministryni. Podle Martina Macha, který přípravu státních maturit řídí, ale prověrka neodhalí žádná zásadní pochybení a vše by se mělo stihnout.

Kopicová, která byla do funkce uvedena před pár dny, bude muset v brzké době o dalším osudu maturit rozhodovat. Už tento týden se proto sejde s náměstky na ministerstvu školství a blíže se seznámí s materiály, řekla ČTK mluvčí MŠMT Kateřina Böhmová. Státní maturity už byly přitom za ministryně Dany Kuchtové odloženy, původně měly startovat v roce 2008.



0 komentářů:

Články dle data



Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018




Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.



WebArchiv - archiv českého webu



Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.