Prohlídka galerie interaktivní formou

pondělí 6. dubna 2009 ·

Pražské Centrum současného umění DOX nabízí programy pro pedagogy a studenty ZŠ (2. stupeň) a SŠ. Lektory programů jsou studenti a absolventi pedagogických a uměleckých škol.

TÉMA:
SKUPINA, KULTURA, IDENTITA – PŘÍRODNÍ NÁRODY VERSUS NAŠE CIVILIZACE
Program v nabídce do 6. dubna 2009

prodlouženo do 16. května 2009
 
Výstava fotografií a soch Barbory Šlapetové a Lukáše Rittsteina: Manop, poslední první, je inspirovaná cestami na Západní Papuu a setkáními s lidmi žijícími v pralese na úrovni doby kamenné. Co nás s jejich kulturou spojuje a v čem se lišíme? Zkusme si na chvíli představit náš život daleko od civilizace, bez moderních technologií . Program využívá mimo jiné i prvky dramatické výchovy.
Délka programu: 100 minut 

Podklady pro pedagoga
TÉMA:
OBJEVTE TAJEMSTVÍ MALBY, FOTOGRAFIE A VIDEOARTU
Program v nabídce do 4. května 2009
Ani z nebe odpovědi nepadají je název první větší výstavy rakouského umělce Markuse Huemera v České republice. Na výstavě jsou k vidění velkoformátové malby a dvě projekce. Autor pracuje s t radičnímii novými médii: klasickou malbou a zároveň digitální technologi í videoprojekce. Program studentům umožňuje reálně kombinovat dva odlišné umělecké žánry a vysvětluje rozdíly v přístupu ke klasické malbě a současným kombinovaným technikám.
Délka programu: 120 minut
Podklady pro pedagoga

TÉMA:
NEOBYČEJNÝ PŘÍBĚH OBYČEJNÉ TOVÁRNY - GALERIE DOX
Program ve stálé nabídce
Možná každý den cestou do školy míjíte omšelou tovární budovu. Jaký byl vlastně příběh jedné továrny v Praze? Vydejme se společně po stopách historie budovy, která se proměňovala v průběhu desetiletí. Naučme se společně dívat na každodenní věci novým způsobem.
Délka programu: 90 minut
Podklady pro pedagoga


Cena za program: vstupné do expozice + cena za lektorský program
Vstupné do expozice ve skupině do 15 osob: 60Kč/student
Vstupné do expozice ve skupině nad 15 osob: 40Kč/student
Pedagogický doprovod: zdarma (max. 2 osoby)
Cena za lektorský program: 300Kč/skupina
Platba v hotovosti na pokladně DOX. (Po dohodě platba předem na základě objednacího lístku. Po obdržení platby DOX vystaví daňový doklad.)
Program je nutné objednat min. s dvoutýdenním předstihem.
V případě zrušení objednávky objednatelem méně než 48 hodin před akcí počítáme storno poplatek ve výši 200Kč. 
Objednávky a další informace k programům:
Judita Matyášová, skoly@doxprague.org, tel.: 775 716 814

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.