MŠMT: Liška získal zpátky 614 milionů pro školství

pondělí 27. dubna 2009 ·

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Ondřej Liška vyjednal na dnešním jednání vlády pro svůj resort další peníze. Tentokrát se jedná o vrácení 614 milionů určených především na mzdy v regionálním školství a na navýšení prostředků vysokých škol.

„Jsou to peníze, které nám z rozpočtu vláda odebrala ve prospěch Ministerstva práce a sociálních věcí. Jak v regionálním, tak ve vysokém školství ty prostředky ale citelně chyběly a proto jsem rád, že vláda vyslyšela mé argumenty a vrátila je tam, kde jsou nejvíc potřeba," vysvětluje ministr Liška.

Prostředky vrácené do rozpočtu umožní zabezpečit přislíbený nárůst platu učitelů, podpoří výzkum na vysokých školách a zajistí zdárný průběh státní maturity.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.