Bořivoj Brdička: Děti tráví denně 6 hodin před obrazovkou

úterý 3. února 2009 ·

Tak jsme se konečně dočkali. Podle nedávno publikovaných výsledků průzkumu agentury Childwise research agency je průměrný čas trávený britskými dětmi u počítače již větší než čas věnovaný sledování televize. Výzkumy již delší dobu naznačovaly, že se obliba televize u mládeže snižuje. Asi jediným pozitivem na celé věci je to, že počítač je médium interaktivní, a tudíž může při vhodném využívání přinášet mnohem větší prospěch než televize. Bohužel se ale ukázalo, že celkový průměrný čas, který 16letí Britové tráví denně před obrazovkou je téměř 6 hodin.
http://www.spomocnik.cz/index.php?id_document=2297

Bořivoj Brdička

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.