Putování s Carly – vzdělávací materiál pro MŠ a 1. stupeň ZŠ nejen na téma migrace

pondělí 5. ledna 2009 ·

Putování s Carly je vzdělávací projekt určený pedagogům a dětem prvních až třetích tříd základní školy a poslední třídy školy mateřské, který přináší občanské sdružení META - Sdružení pro příležitosti mladých migrantů ve spolupráci s Úřadem Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky Praha.

Carly je animovaný film vypravující příběh malého děvčátka, které se vlivem tragických okolností ocitne na útěku z domova. Film seznamuje nenásilnou formou malé diváky s osudy uprchlíků a je východiskem pro různé aktivity nejen na téma migrace. Součástí filmu je i připravená metodika pro učitele usnadňující přípravu na hodinu a nabízející aktivity rovněž na témata jako jsou hodnoty, emoce a tolerance.

Film a metodický materiál distribuuje META o.s. zdarma. Zároveň nabízí spolupráci při řešení otázek týkajících se problémů pedagogů v jejich práci s žáky – cizinci v rozsahu nabídky svých služeb. 

V případě zájmu o nabízený materiál nebo jiné služby kontaktujte:

META o.s., Rumunská 29, 120 00 Praha 2, tel. 222 521 446, 773 639 395 

Petra Hlavničková, hlavnickova@meta-os.cz

www.meta-os.cz

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.