Petr Kolman: Bonus na konec školního roku – aneb asi nejkurióznější dotaz v poradně za minulý rok

čtvrtek 29. června 2006 ·

Otázka: Před časem jsme s kolegyněmi ze školy – bylo to v pátek po vyučování – navštívily café restaurant. Zde nás nemile zaskočila jedna skutečnost, takřka celý stolek byl poset reklamními trojhránky – např. na medovník, kapucino, předražené belgické pivo či citrónovou kofolu – takže jsme se ke stolku nemohly skoro vejít. Reguluje nějaký zákon či evropská směrnice kolik reklamních upoutávek může být na stolku v kavárně?

Odpověď:

Dle mého odborného názoru žádný český ani komunitární právní předpis tuto věc nereguluje. Nabízím ovšem mimoprávní řešení: Příště navštivte jinou kavárnu!

Celé čtenářské obci přeji pěkné letní prázdniny bez právních problémů!Petr Kolman

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.