Šárka Mácová: Termín státních maturit v roce 2002 je nereálný!

čtvrtek 13. dubna 2000 ·

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy na svém pravidelném zasedání rozhodlo, že termín státních maturit v roce 2002 je vzhledem k připomínkám, které zazněly ve veřejné diskusi nereálný. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy na svém pravidelném zasedání rozhodlo, že termín státních maturit v roce 2002 je vzhledem k připomínkám, které zazněly ve veřejné diskusi, nereálný. V průběhu uplynulých měsíců projektový tým shromáždil a vyhodnotil více než 1600 diskusních příspěvků; téma nové maturity bylo diskutováno na desítkách setkání, jednání a seminářů; uskutečnilo se několik demonstrací, petičních a podpisových akcí. 


Jak nám sdělila tisková mluvčí ministerstva Vladimíra Al Malikiová, ministerstvo počítá s termínem nových maturit v roce 2003 –2004. O tom, zda bude tento termín závazný se rozhodne až na jednání Rady pro vzdělávací politiku, které se uskuteční 20. dubna. Veřejnost měla možnost vyjádřit se k navrhovaným změnám také formou ankety, kterou na svých stránkách zřídilo ministerstvo školství spolu s Ústavem pro informace ve vzdělávání. Z výsledků ankety (které se zúčastnilo 550 čtenářů) vyplývá, že se zavedením společné části maturitní zkoušky nesouhlasí 32 % respondentů, 49  % lidí se domnívá, že matematika by měla být ve společné maturitní zkoušce volitelná.

Šárka Mácová

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.