redakce: Asociace pedagogů ZŠ vydává KAFOMET

pátek 14. ledna 2000 ·

S podporou ministerstva školství vychází Katalog forem a metod práce ASOCIACE PEDAGOGŮ ZÁKLADNÍHO ŠKOLSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY a nakladatelství INFRA vydávají za podpory MŠMT ČR

Katalog forem a metod práce - KAFOMET

Vážená paní ředitelko, pane řediteli. 

Asociace pedagogů základního školství České republiky se s velkou chutí a zaujetím zapojila do tvorby pluralitního školského systému. Možnosti představit našim pedagogům nejlepší zahraniční zkušenosti bylo naštěstí našimi pedagogickými nakladatelstvími využito a během několika let jsme měli možnost seznámit se s myšlenkami a zkušenostmi nabytými v zahraničí. Za této situace se jako potřebné a lákavé jevilo nalezení způsobu, jak shromáždit naše vlastní pokrokové a v praxi vyzkoušené metody a formy práce, využít jich pro rozvoj našeho školského systému a nabídnout je všem, kdo mají zájem o jejich využití.

Z výše uvedeného podnětu Asociace pedagogů základního školství České republiky a nakladatelství INFRA za podpory MŠMT ČR vydávají Katalog forem a metod práce tzv. KAFOMET, který jsme si dovolili Vám tímto způsobem nabídnout. Je to dílo, které vznikalo několik let díky obětavosti a příspěvkům českých a moravských učitelů a pevně věříme, že má před sebou i díky Vám velkou budoucnost. Abychom zpřístupnili KAFOMET co nejširšímu spektru základních škol, bude KAFOMET vydán ve dvou verzích. Jedna verze pouze pro I. stupeň a druhá verze pro oba stupně. Obě díla jsou v plném rozsahu českomoravským dílem bez jakékoli účasti zahraničního kapitálu, o kterém můžeme říci "ČESKÝ UČITELSKÝ NÁROD SOBĚ!"

Objednejte si KAFOMET, zašlete nám Vaše zkušenosti a podpoříte tím toto společné dílo určené právě Vám! Jménem celého kolektivu autorů Vám předem děkuji za objednávku, podporu a přízeň.

Ing. Petr Hodek, majitel nakladatelství INFRA

JAK KAFOMET VYPADÁ?
KAFOMET je soubor vyjímatelných metodických listů v originálním šanonu formátu A4 s kroužkovou vazbou. Jednotlivé oddíly předmětů jsou odděleny barevnými oddělovníky. Provedení obou verzí KAFOMETU jsou shodná a liší se pouze rozsahem stran základního díla.
KAFOMET pro I. stupeň obsahuje cca 240 stran a KAFOMET pro I. a II. stupeň obsahuje cca 360 stran. Obě díla jsou vhodným doplňkem pro všechny vzdělávací programy. Příspěvky do katalogů zasílají sami učitelé. Díla jsou neustále aktualizována a doplňována.

KAM ZASÍLAT VAŠE PŘÍSPĚVKY A OBJEDNÁVK A KDE DOSTANETE BLIŽŠÍ INFORMACE
Poštou a osobně:
Centrum dalšího vzdělávání učitelů
Okružní 935
674 01 Třebíč
tel.: 0618/748 03
fax: 0618/748 88
e-mail: cdvu.trebic@volny.cz

Odborné pedagogické informace:
PaedDr. Karel Tomek, tel.: 0618/747 39, 954 57 - člen redakční rady
Mgr. Miloslav Vyskočil, tel.: 0618/748 03, 748 88 - člen redakční rady

Ostatní informace: nakladatelství INFRA, Ing. Petr Hodek, mobil: 0602/720 555 

Bankovní spojení: IPB Třebíč 100436653/5100, IČO: 62126377 

Objednávka katalogu

JAK MŮŽETE PŘISPĚT VY DO KAFOMETU?
Pokud se rozhodnete předat své pedagogické zkušenosti, prosíme Vás, napište nám Váš příspěvek. Dodržujte laska-vě předepsanou osnovu katalogového listu. Příspěvek můžete posílat i na disketě ve WORDU.

CO VÁM ZA VAŠI PRÁCI NABÍZÍME?
Vydavatelem je nakladatelství INFRA a APZŠ ČR. redakce složená z pedagogů ZŠ a zástupců nakladatelství INFRA bude Vaše příspěvky zpracovávat a rozhodovat o zařazení do KAFOMETU.
V případě, že bude Váš návrh přijat a připraven k publikování, obdrží autor na základě smlouvy s nakladatelem autorský honorář, jehož výše bude určena dle konkrétního rozsahu práce. Vydavatel se tímto zároveň zavazuje, že bez písemného svolení autora jeho příspěvek nezveřejní ani nebude jinak rozšiřovat.

CO MŮŽE BÝT OBSAHEM JEDNOTLIVÝCH LISTŮ KATALOGU?
* didaktika předmětů z hlediska forem a metod
* doporučené a vyzkoušené počítačové programy
* návrhy časového rozvržení učiva, varianty
* multimédia a audiovizuální programy
* metody a formy práce (postupy, hry, aktivity)
* tématické sbírky příkladů
* programy, projekty (integrovaná výuka)
* dokumenty
* návody na výrobu pomůcek
* testy, kvizy, soutěže
* seznamy literatury
* atd.

JAK VYPADÁ OSNOVA KATALOGOVÉHO LISTU?
1. Vyučovací předmět - přiřazení katal. listu k vyučovacímu předmětu, kterého se týká, u integrované tematické výuky k předmětu, kterého se týká hlavní téma.
2. Určení ve vztahu k velikosti skupiny dětí - individuální práce, malá skupina žáků, několik skupin, celá třída.
3. Určení ve vztahu k základní či nadstavbové části - některé metody či formy jsou vhodnější pro základní část učební-ho plánu, jiné jsou naopak vhodnější v části nadstavbové, často nebude nutno rozlišovat a metoda bude označena jako univerzální.
4. Věk žáků, jimž je metoda či forma především určena - a) bez rozlišení, b) I. stupeň, c) II. stupeň, D) doporučené ročníky.
5. Základní mezipředmětové vztahy - jejich určení bude vždy u projektů integrované tematické výuky, ale i řady dal-ších metod a forem.
6. Název metody a formy práce - stručný, výstižný, srozumitelný, nápaditý, konkrétní.
7. Využití v praxi, co metoda či forma rozvíjí u dětí, co jejím použitím sledujeme - jinými slovy, čeho lze touto metodou či formou dosáhnout, v jaké situaci je vhodné ji využít atd.
8. Pomůcky a potřeby
9. Popis - srozumitelný, podrobný, přehledný
10. Příklady - bude-li třeba (nákresy, schémata, obrázky)
11. Poznámky - např. vlastní zkušenosti, předpokládaná doba trvání
12. Celé jméno autora - v případě, že se jedná o modifikaci metody či formy a původ není znám, uveďte tuto skutečnost, případně zdroj inspirace, adresu a telefon.

Podmínky příjmu: Pokud obdržím základní dílo, zaplatím do 30 dnů přiloženou fakturu a stávám se tak účastníkem aktualizačního servisu, který představuje období jednoho roku po datu zaúčtování objednávky u dodavatele, zaručující mi přísun aktuálních informací. Obdržím tak 2 až 4 x ročně doplněk základního díla (tzv. aktualizace), které obsahují cca 100 listů (cena jednoho listu je 4,50 Kč s DPH a bez poštovného a balného). Zrušit předplatné mohu kdykoli, pouze písemně, nejpozději však 6 týdnů před uplynutím předplatného. předplatné bude ukončeno teprve po vyexpedování poslední aktualizace. Jinak se předplatné prodlužuje o další rok.

redakce

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.