Valerie Wágnerová: Cena Shimadzu 1999 do Pardubic

úterý 7. prosince 1999 ·

Pardubičtí studenti získali cenu japonské firmy za nejlepší vědeckou analytickou práci. Ocenění za nejlepší vědeckou analytickou práci obdrželi koncem listopadu na půdě Univerzity Palackého v Olomouci dva studenti doktorského studia z Katedry analytické chemie Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice Ing. Kateřina Kurečková a Ing. Aleš Eisner.

Historicky první cena japonské firmy, orientující se na instrumentaci v medicíně a analytické chemii, chce motivovat mladé vědce v jejich práci a alespoň částečně je za tuto snahu odměnit. Na vyhlášení se podílela také Česká společnost chemická. Vyhodnocená práce pod názvem “Využití zrychlené extrakce rozpouštědlem pro izolaci aditiv z jednosložkových bezdýmých prachů” spojuje nejnovější izolační techniku s kvalitní analytickou instrumentací. Metoda umožňuje nejen efektivní kontrolu produkce výbušin, ale poslouží i pro charakterizaci povýbuchových stop a vzorků životního prostředí.


Valerie Wágnerová

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.